Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Komiks. Księga II

Jest to już druga odsłona rewelacyjnego kryminału Stiega Larssona, który rozpędził pędzący pociąg szwedzkiej dominacji w tym gatunku literackim.

W tej części dzięki pomocy Eriki Berger i Henrika Vangera udaję się załatać dziurę budżetową Millenium. Trwa zima, która nie opuszcza Hedestadu. Dwójka głównym bohaterów - Mikael i Lisbeth, są coraz bliżej odkrycia kulis zaginięcia Harriet. Ale nie jest to jedyna tajemnica, którą kryje to miasto i ród Vangerów.

Lisbeth wpada na ślad groźnego mordercy kobiet. Musi ona rozszyfrować kod, które łączy te drastyczne zbrodnie. Jednak ktoś czuwa , by prawda nie wyszła na jaw. Mikael i Lisbeth znajdują się w poważnym niebezpieczeństwie....

Podobnie , jak w poprzedniej części ilustracje do komiksu przygotowali : Leonardo Manco oraz Andrea Mutti.

Leonardo Manco urodził się w Argentynie w 1971 roku. Rysownik, twórca wielu postaci komiksowych, w swej pracy posługuje się głównie ołówkiem i tuszem. Karierę rozpoczął w 1989 roku. Najpopularniejsze komiksy jego autorstwa to :Hellsrorm, Blaze of Glory, Apache Skies, Hellblazer.

Natomiast Andrea Mutti urodził się w 19733 roku we Włoszech. Kształcił się, by zostać inspektorem, od pracy w policji jednak bardziej fascynujący okazał się komiks. Rysunku uczył się w słynnej szkole w Brescia. W wieku 18 lat razem z grupą przyjaciół stworzył serię komiksów z superbohaterem  DNAction. Znany przede wszystkim z ilustracji do: The Executor, DMZ, Iron Man Zombie czy X-Men Prelude.

Podobnie jak w pierwszej części cyklu ilustracje charakteryzują się ciężką kreską. Są one mroczne , tajemnicze i ziarniste. Bohaterowie są pokazani , jakby cały czas kryli swe twarze w półcieniu. Mam tu na myśli ciemność i groźny otaczający ich zarys otoczenia.

Tym razem autorzy postawili na pokazanie więcej akcji w terenie (pędzące samochody, zamiecie śnieżne itp).

Odnosiłam również wrażenie, że fabuła jest rozczłonkowana na większą ilość klatek.  Bohaterowie nadal są charakterystyczni, a ich charyzmę widać z pomocą mimiki twarzy.

Uważam , że forma komiksu jest bardzo interesująca i nietypowa , jak na nasze polskie realia. Myślę, również , ze na pewno znajdzie ona rzesze fanów i tych , którzy nie znają jeszcze twórczości Larssona, jak i tych, którzy go uwielbiają.

Informacje dodatkowe o Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Komiks. Księga II:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-05-22
Kategoria: Komiksy
Dodał/a opinię: figlarna24

Zobacz opinie o książce Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Komiks. Księga II

Kup książkę Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Komiks. Księga II

Dziewczyna, która igrała z ogniem
Leonardo Manco0
Okładka ksiązki - Dziewczyna, która igrała z ogniem

Kolejny tom bestsellerowej trylogii Millennium w komiksowym wydaniu! Dalsze emocjonujące losy dwójki głównych bohaterów - ekscentrycznej...