Miłość czyni dobrym

Oparta na faktach książka ukazuje nam świat intryg, układów, fortuny i pełen kłamstw. Czytając ją odniosłam wrażenie, że nowy rozdział, to nowe kłamstwo 🙈.

Daniel, główny bohater, od zawsze marzy o wielkich pieniądzach. Cały czas kombinuje według zasady: „Jak zarobić i się nie narobić”. Wszystko zaczyna się od podrobionego czeku. Daniel ma żonę i dwoje dzieci, jednak oni nie odgrywają ważnej roli w jego życiu. Co chwilę ma nową partnerkę w łóżku. Aż do momentu, kiedy po wyjściu z więzienia spotyka Natalię, zakochuje się w niej. Problemem jest to, że kobieta jest śmiertelnie chora i nie pozostało jej wiele czasu. Ponadto jej rodzice są w stanie zapłacić naprawdę ogromne pieniądze, aby tylko odzyskać córkę.

Muszę stwierdzić, że ta książka nie była lekka. Odnoszę wrażenie, iż tego było za dużo: postaci oraz skakania między latami. Raz mamy rok 2018, za chwilę 1999, by w kolejnym rozdziale znaleźć się w roku 2000. Zwyczajnie się w tym pogubiłam. A dodatkowo ta książka jest za długa. Wydaje mi się, że można opowiedzieć tę historię skracając o połowę jej objętość.

Nie twierdzę, że ta książka była zła. To dobra historia, tylko jak dla mnie chyba wszystko jest zbyt pokręcone i przez to strasznie mi się dłużyło.

Świat intryg i kłamstw nie jest łatwy. Autorka pokazuje, że świat to jedna wielka gra, a my jesteśmy mało znaczącymi pionkami. Co gorsza, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Żeby zarobić wielkie pieniądze, nierzadko kłamstwo trzeba mieć we krwi i znać odpowiednie osoby. I czy chcemy, czy nie ,to właśnie taki świat nas otacza.

Tak jak pisałam wcześniej, ta historia jest oparta na faktach. Jednak nie wiemy dokładnie, co wydarzyło się w rzeczywistości, a co jest fikcją.

To moja czwarta przeczytana książka tej autorki, a zarazem pierwsza, która niekoniecznie przypadła mi do gustu. Jednak na pewno będę próbować dalej 😁.

A Wy, jeśli tylko macie ochotę zagłębić się w świat krętactw i układów, to jak najbardziej sięgnijcie po tę książkę.

Informacje dodatkowe o Miłość czyni dobrym:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-11-25
Dodał/a opinię: MrsBookBook

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Miłość czyni dobrym

Kup książkę Miłość czyni dobrym

Tylko martwi nie kłamią
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Tylko martwi nie kłamią

Kolejna powieść kryminalna autorki "Sprawy Niny Frank". Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono...

Nikt nie musi wiedzieć
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Nikt nie musi wiedzieć

Książka, której fani kryminałów Katarzyny Bondy, czekali prawie 10 lat. Oto powraca szalenie popularna seria, której bohaterem jest...