Miłość jak wino

Gdy Marta odkrywa, że zdradził ją chłopak, postanawia porzucić Kraków i wraca do rodzinnego Grybowa, gdzie jej rodzina prowadzi winiarnię. Dziewczyna ma nadzieję, że pośród nasłonecznionych stoków odnajdzie równowagę i spokój, ale jeszcze nie wie, że znajdzie tu także prawdziwą miłość. Do miasteczka przyjeżdża młody lekarz, Marcin. Jego znajomość z Martą rozpoczyna się bardzo pechowo, ale już wkrótce oboje odkrywają, że nie są sobie obojętni. Ich uczucie kwitnie, i jak wino – coraz bardziej dojrzewa. Ale licho nie śpi. W ślad za Marcinem w Grybowie pojawia się jego dziewczyna, Karolina…

Jednak to tylko początek całej serii dramatycznych wydarzeń, z którymi zakochani będą musieli się zmierzyć, jeśli zechcą ocalić tę miłość.

Poznajemy tu przyjemnie wykreowanych bohaterów. Każdy z nich jest inny i dzięki temu dużo wnosi do całej historii. Wzbudzili oni moja sympatię i trzymałam za nich kciuki. Ich droga do miłości była niezwykle zawiła i kręta. Pełna wyboi i utrudnień. Idąc tą drogą popełniali wiele błędów i niejednokrotnie błądzili. Mimo, że momentami Marta i Marcin odrobinę dziwnie się zachowywali, jakby nie do końca dojrzałe, z całego serca im kibicowałam.

"Miłość jak wino" to historia o miłości, która musiała pokonać naprawdę długą i wyboistą drogę. O miłości, która podobnie jak wino, z czasem dojrzewa. Książka z przekazem i mądrością, która uczy, że warto zachować czujność w związku.

Jest to naprawdę przyjemna historia, która poruszyła wiele wątków, które mi się podobały. Lekka i niewymagająca opowieść, którą czyta się naprawdę szybko.

Na mały minus zasługuje zakończenie, które dla mnie było trochę zbyt chaotyczne. Ciut za dużo i za szybko, jednak pamiętajmy, że jest to jedynie moja opinia.

Podsumowując, "Miłość jak wino" to naprawdę przyjemny debiut. Nie trafi on co prawda na listę lektur, które na długo zapadają w pamięci, jednak miło spędziłam z nią czas i cieszę się, że miałam możliwość poznać historię Marty i Marcina.

Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz. 🖤

Informacje dodatkowe o Miłość jak wino:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2023-04-18
Dodał/a opinię: zaczytanaEdyta

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Miłość jak wino

Kup książkę Miłość jak wino

Powrót matki