Miłość od elfiego wejrzenia

Tom 1 cyklu W objęciach magii

Z jakim gatunkiem literackim, spędzacie weekend?

Ja się wzięłam za fantastykę. "W objęciach magii" łatwo utonąć. Dwa tomy z bajkowymi wręcz okładkami i podobną zawartością, mogą się podobać jeżeli nie ma się zbyt wysokich wymagań 😅

Pierwszy tom tzn " Miłość od elfiego wejrzenia" to jak sam tytuł mówi, książka o miłości i elfach.

Pierwsze oblicze ukazanej tu miłości to wyjątkowa więź łącząca piątkę sióstr, które w rzeczywistości nie są spokrewnione. Wychowały się ukryte w zakonie na Wyspie Księżyców.

Księżyce odgrywają tu szczególną rolę. Są dwa i dwa razy do roku jeden zaćmiewa drugi jakby się obejmowały. I w te wyjątkowe noce rodzą się dzieci o magicznych zdolnościach, tzw Objęci. Do tego grona należy Sorcha i jej przybrane siostry. Uważane za zagrożenie, zostały ukryte wśród zakonnic.

Co mnie tu nieco zdezorientowało - są wzmianki, a nawet konkretniejsze opisy przeszłości 3 z sióstr, które zostały żonami królów ( w świecie Aerthlanu jest takich królestw 5 i właśnie zakończona została wojna z jednym z nich, jednak emocje wciąż nie opadły, zaufanie wciąż nie zostało odzyskane). I miałam wrażenie, że coś mnie ominęło, że sięgnęłam za kolejny tom serii, a nie pierwszy. Nie rozumiem dlaczego zostały opisane losy dwóch sióstr ( kolejny tom jest o innej z piątki), a te trzy choć można odnieść wrażenie, że przeżyły coś wyjątkowego o czym fajnie byłoby przeczytać, nie dostały swoich tomów.

Dostajemy tu historię Sorchy. Wywróżono jej, iż znajdzie miłość u boku mężczyzny o fiołkowych oczach i białych włosach. Ewidentnie zanosi się na pięknego elfa. Jednak gdy w wyniku podstępu trafia w ręce wroga i zostaje uratowana przez tajemniczego Leśniczego, jej serce rwie się ku niemu. Ale ten elf ma co prawda piękne fiołkowe oczy, jednak kolor włosów się nie zgadza. I co teraz ? Słuchać serca czy szukać dalej mężczyzny jak z przepowiedni ?

To prosta historia z wątkiem fantastycznym. Są autorki piszące książki tego gatunku, takie bardziej imponujące bym rzekła.

Ale nie jest to książka zła. Lekka, z humorem, z przewidywalnym i nieco bagatelnym wątkiem miłosnym. Pełna magii, elfów, istot zmiennokształtnych. Ja lubię opisy bitew, walki w takich książkach i jest tu tego nie mało.

Taka bajka dla dorosłych. Bo może nie ma wiele erotyki ale jednak nie da się jej nie zauważyć.

Nie jestem rozczarowana i już czytam kolejną część. Coś w sobie to ma. Może to nie Armentrout czy Maas ale jednak można spędzić miło czas przy tej lekturze.

Znacie już może tę historię? Czy macie w planie ?

Dajcie znać . A ja serdecznie dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Informacje dodatkowe o Miłość od elfiego wejrzenia:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-06-28
Tytuł oryginału: How to Love Your Elf
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Tagi: fantasy

Zobacz opinie o książce Miłość od elfiego wejrzenia

Kup książkę Miłość od elfiego wejrzenia

Sekretne życie wampira
Kerrelyn Sparks0
Okładka ksiązki - Sekretne życie wampira

Nie ma nic bardziej seksownego niż mężczyzna, który coś ukrywa.  No, chyba że swój prawdziwy wiek…   Typowy wieczór...

Jak uwieść wampira (bez specjalnego zachodu)
Kerrelyn Sparks0
Okładka ksiązki - Jak uwieść wampira (bez specjalnego zachodu)

Różnica wieku? Głupie kilkaset lat to żadna przeszkoda dla prawdziwej miłości… Zoltan, szef klanu wampirów, usiłuje się dowiedzieć...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;