Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi

Pomówmy o miłości! Czy wiecie czym jest prawdziwa miłość? W książce z pewnością znajdziecie na to odpowiedź.
Czy związek dwojga ludzi to już miłość? Nie. Miłość, to głębia, tworzenie jedności. Nie jest to uczucie do pięknej zewnętrznie osoby, a to, co czujemy do jej wewnętrznego piękna.
"To, co obecnie nazywasz miłością jest skierowane do kogoś, ograniczone do jednej osoby. A miłość nie jest czymś, co można ograniczać. Możesz ją trzymać w otwartych dłoniach, lecz nie w garści. Gdy zamkniesz dłonie, okaże się, że są one puste; gdy je otworzysz, cała egzystencja stanie do twojej dyspozycji".
Co więcej, pochodzący z Indii mistrz duchowy Osho opowie, czym w miłości jest zazdrość, o wolności i samotności - zarówno w związku jak i będąc samemu.
Głównym założeniem jest pokochanie siebie. Według nauki Osho, jest to warunek konieczny do poznania prawdziwej miłości, miłości do otaczającego świata, do innych ludzi.
Książka to swego rodzaju ukierunkowanie czytelnika na dobre tory w doszukiwaniu się sensu miłości, w poznawaniu tajemnicy zdrowego związku z drugim człowiekiem. Obfituje w bogate i mądre treści. Jest to zbiór pięknych cytatów, które bardzo mnie urzekły.
"Prawdziwej miłości nie da się zasmucić, ponieważ nie ma ona żadnych wymagań. W nieprawdziwej nigdy nie znajdziesz spełnienia, gdyż stawia ona tak wiele żądań, że cokolwiek uczynisz nigdy nie będzie dość. Oczekiwania są tak ogromne, że nikt nie można im sprostać. Toteż nieprawdziwa miłość, zawsze wywołuje frustrację, a prawdziwa daje spełnienie".
Zdecydowanie polecam książkę! Czytałam z uwagą, zdobyłam nową i niezwykle wartościową wiedzę.
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca

Informacje dodatkowe o Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-06-17
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Love, freedom and aloneness
Dodał/a opinię: blondeside

Zobacz opinie o książce Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi

Kup książkę Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi

Świadomość klucz do zycia w równowadze
Osho0
Okładka ksiązki - Świadomość klucz do zycia w równowadze

U podstaw wszelkich wyczynów sportowych, wszelkich technik medytacji, włączając w to sztuki walki leży jedna, najważniejsza cecha, która pozwala być uważnym...

Księga zrozumienia. Przemień lęk, złość i zazdrość w twórczą energię
OSHO0
Okładka ksiązki - Księga zrozumienia. Przemień lęk, złość i zazdrość w twórczą energię

Musimy zmienić naszą świadomość, wytworzyć w świecie więcej energii medytacyjnej i miłości. Powinniśmy zniszczyć to, co stare - brzydotę świata, zgniłe...