Miłosny układ

Dziś na tapecie książka, która miała swoją premierę trzy dni temu "Miłosny układ" autorstwa Sarah Hogle.

Ta książka nie powinna mieć różowej okładki. Nie! Nie! Nie! Jest to mylące. Sugeruje, że w środku znajdziemy słodki romans.
Ta książka nie jest słodka, nie jest cukierkowa, nie wzbudzi w czytelniku euforii pod czas czytania. (Ale zachwyt po zakończeniu z pewnością będzie 😊)
Jest zabawna, to fakt. I przy tym do bólu prawdziwa i mądra. Mało w niej romantyzmu. Za to w sposób dobitny i trochę prześmiewczo-gorzki ukazana została w niej prawda o relacjach damsko-męskich, rodzinnych, przyjacielskich.

Naomi i Nicholas to para specyficzna. Ich relacje cechuje problem z komunikacją, a raczej zupełny jej brak, a co za tym idzie, problemy w narzeczeństwie, ciągle udawanie i nieporozumienia. Są "idealną ilustracją tego, do czego prowadzi duszenie w sobie frustracji" - tak określa ich sama bohaterka. Do czego doprowadzi niemówienie sobie o swoich obawach i problemach oraz gdybanie i snucie domysłów? Jak wiadomo, do niczego dobrego. Tylko czy nasi bohaterowie zdają sobie z tego sprawę?
Śmiałam się do łez czytając tę książkę. Złośliwy humor autorki bardzo przypadł mi do gustu. Trafne teksty niczym szpileczki wbijały się w świadomość obnażając brutalną prawdę o życiu, o relacjach międzyludzkich. Autorka odważnie wytyka błędy, zaskakuje, nie boi się walić prosto z mostu i jest w tym naprawdę dobra.
Moją ulubioną postacią bez dwóch zdań jest Deborah, matka Nicholasa. Skupiła w sobie te wszystkie cechy klasycznej teściowej znane z anegdotek.
Główni bohaterowie niemiłosiernie mnie irytowali swoim zachowaniem, szczególnie na początku, ale jestem świadoma, że bez tego zabiegu nie byłoby takiego efektu końcowego, który zaserwowała nam autorka, udowadniając, że tylko grając do jednej bramki jest się drużyną.
Polecam wam tę książkę, szczególnie w taką paskudna pogodę, na rozluźnienie i poprawę humoru. Myślę, że w połączeniu z dobrym winem umili wam nie jeden wieczór.

Informacje dodatkowe o Miłosny układ:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-01-26
ISBN: 9788328720251
Tytuł oryginału: You Deserve Each Other
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Miłosny układ

Kup książkę Miłosny układ