Mi造 ogr

Ocena: 5 (2 g這s闚)
opis

Ostatni tom szalonej trylogii. Oczywi軼ie musia豉m po niego si璕n望. Nie mog豉bym napisa tej recenzji nie zaczynaj帷 od ok豉dki, która tak jak w poprzednich cz窷ciach zmusza by si jej przyjrze i u鄉iechn望. Tytu te musi by chwytliwy. Mieli鄉y „Z貫go jednoro盧a” i „Puchatego smoka”. Czemu nie „Mi造 ogr”? Czy ten z ok豉dki faktycznie jest taki mi造 w ko鎍u robi sobie kanapk z ognistego kota, ale chwila ma medal mistrza uprzejmo軼i, wiec wszytko w porz康ku. Z tylu oczywi軼ie wielki miszmasz z mnóstwem szczegóów. Po prostu uwielbiam te ok豉dki.
Ju w prologu dowiadujemy si ze nasz tytu這wy ogr jest w鈔ód innych przedstawicieli swojej rasy totalnym nieudacznikiem. Kiedy ogr nie potrafi by odpowiednio z造 nie jest mu pisana 鈍ietlana przysz這嗆 w karierze politycznej. Mo瞠 jednak gdzie odnajdzie swoj 篡ciowa drog.
Gównym bohaterem jest jednak Max Spencer wielki mag potrafi帷y czyta Kodeks Niesko鎍zonej Poznawalno軼i, syn arcyczarownika, ch這piec, który ocali 鈍iat. Po wszystkich wielkich przygodach, o których mo瞠cie przeczyta w poprzednich cz窷ciach wraca do domu gdzie znów staje si po鄉iewiskiem ca貫j szko造. Zapomnia豉bym doda, 瞠 Max nim trafi do magicznego 鈍iata by pulchnym ch這pcem lubi帷ym gra w gry komputerowe. Posiadanie magicznej mocy nie pomo瞠 mu na wf-ie, gdzie znów jest najs豉bszy w klasie. Nic dziwnego ze w g喚bi serca znów t瘰kni za Magrusem.

Wayne jest jak dar od losu Ten silny ch這pak najpierw ratuje mu 篡cie, a pó幡iej oznajmia, 瞠 jest sposób, by wróci do 鈍iata pewnego przygód gdzie max jest kim wa積ym, a inni z niecierpliwo軼i na niego czekaj. Przyjaciele nie s pewni czy mo積a zaufa obcemu ch這pakowi. Max jednak postanawia zaryzykowa.

W tej cz窷ci spotkamy wszystkich bohaterów z poprzednich. Oczywi軼ie du膨 rol odegraj najlepsi przyjaciele Maxa czyli Dirk jedna z najzabawniejszych postaci, ch這piec, który ci庵le porównuje rzeczywisto嗆 do gry, teraz na dodatek nauczy si 酥iewa. Za to Sara znaj帷a sztuki walki i jedyna rozs康na w tej dru篡nie teraz b璠zie ratowana przez swoich nerdów.

Nie zabraknie równie Dwighta jedynego krasnoluda z klaustrofobi, puchatego smoka udaj帷ego psa, ognistego i wiecznie optymistycznego kociaka a tak瞠 Glenn sztylet motywacji, który ju nie b璠zie nas za bardzo motywowa. W ogóle wszyscy w pewien sposób si zmieni. Jak? Musicie przeczyta sami.

Ksi篹niczka i inne czarne, pó販zarne i pozytywne charaktery z Magrusa równie powróc. Wiewiórki w ko鎍u zapanuj nad 鈍iatem i b璠 si dzia rzeczy, o których nie s造szano. Pojawi si tak瞠 zupe軟ie nowi bohaterowie. W tym s造nna dru篡na Larp. Zobaczymy jak m這dzi ludzie walcz帷y na drewniane miecze poradz sobie gdy ich wyobra幡ie oka瞠 si rzeczywisto軼i.

Mnóstwo dobrego humoru, rozbrajaj帷e dialogi, absurdalne wydarzenia, zabawne fragmenty z najwa積iejszej w 鈍iecie magii ksi璕i. W tej ksi捫ce nie ma miejsca na powag. Nawet gdy atakuj nas przera幢iwe potwory, przyjaciele s w niebezpiecze雟twie, a nawet ca造 鈍iat jest zara穎ny .

Strze盧ie si W豉dcy Cieni, okrutnego Grakona, olbrzymich paj彗ów, Opieku鎍zych Misiów i plagi anginy. M這dzieówka pe軟a przygód i dobrego humoru polecam zarówno starszym jak i m這dszym. Oprócz tego, 瞠 bawi pi瘯nie pokazuje czym jest przyja潯 i jak mo積a pokona w豉sne l瘯i i s豉bo軼i. Takie mo瞠 mie ka盥y nawet najwi瘯szy i najbardziej z這郵iwy szkolny osi貫k kiedy na chwil zamknie si go w toalecie.

Podoba這 mi si tak瞠 zako鎍zenie. Najprawdopodobniej jest to ostatni tom cyklu „Z造 jednoro瞠c”, a jednak autor zostawi sobie furtk na dalszy przygody. Tajemnicze a zarazem zabawne zako鎍zenie jest 鈍ietnym dope軟ieniem ca這軼i.

Informacje dodatkowe o Mi造 ogr:

Wydawnictwo: CzyTam
Data wydania: 2017-03-17
ISBN: 978-83-944650-6-3
Doda/a opini: Sadu

wi璚ej
Zobacz opinie o ksi捫ce Mi造 ogr

Kup ksi捫k Mi造 ogr

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Inne ksi捫ki autora
Z造 jednoro瞠c. Puchaty smok
Platte F. Clark0
Ok豉dka ksi您ki - Z造 jednoro瞠c. Puchaty smok

Druga cz窷 znakomicie przyj皻ej zabawnej trylogii fantasy „Z造 jednoro瞠c”.   „Kodeks” przesta dzia豉. Max nie mo瞠 go...

Z造 Jednoro瞠c
Platte F. Clark0
Ok豉dka ksi您ki - Z造 Jednoro瞠c

Kaczka zombie, roboty, klaustrofobiczne krasnoludy i inteligentna gra zr璚zno軼iowa z lat 80. tworz cudownie surrealistyczn atmosfer tej historii. Clark...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Gwiazdy widz wszystko