Mimo wszystko

Przyjaźń, miłość, bolesna przeszłość. Co tym razem przyniesie kolejny dzień? Lepiej już było, ale gorzej też nie będzie.

Kiedy Alex myśli, że w końcu jego życie w miarę będzie stabilne, ponownie wszystko zaczyna się sypać...

Tak jak totalnie zakochałam się w pierwszym tomie "Świat się pomylił", tak kontynuacja "Mimo Wszystko" wywarła na mnie jeszcze większe wrażenie. Nie byłam w stanie oderwać się od lektury pełnej zwrotów akcji i rosnącego napięcia. O czym w takim razie tym razem się dowiadujemy?

Ponownie wracamy do losów Alexa, obie książki idealnie się łączą, wręcz mogłyby być jednością. Bardzo często emocje biorą górę nad bohaterem, przez co jest zagubiony. Dalej kocha Mikiego, jednak stara się zastąpić go Gosią, co nie najlepiej działa na jego psychikę. Miki miesza w jego głowie i sercu. Pojawia się Denis, na początku troszeczkę irytowała mnie ta postać, ponieważ mieszała bardzo między bohaterami, chcąc po prostu zyskać zainteresowanie Alexa. Trzeba natomiast przyznać, że Denis jest świetnie wykreowanym bohaterem, typowy mężczyzna, który bawi się uczuciami. Momenty z tą postacią były właśnie najciekawsze, najwięcej się wtedy działo i tajemnicą było jak sytuacja się potoczy. Autor idealnie buduje napięcie i nie prowadzi prostych schematów działań, wręcz zaskakuje na każdym kroku.

Ciekawe stało się również to, że w trakcie powieści przewijają się sesje terapeutyczne Alexa z Julią. Zachęca go ona do pisania pamiętnika, żeby spisał swoją historię. Dzięki tym małym relacjom z sesji widzimy jak bohater się zmienia, jak emocje na niego działają i powoli wyniszczają od środka. Ponownie przeżywamy to wszystko razem z Alexem i nie tylko z nim. Utożsamiamy się z każdym bohaterem powieści co jest bardzo niezwykłe, ale też i trudne do osiągnięcia.

Nie powiem jak bardzo ta książka przeżuła mnie emocjonalnie. Zwłaszcza końcówka, która mnie dosłownie dobiła i zostawiła ogromny mętlik myśli. Pierwszy tom to był jedynie przedsmak tego co czekało w drugim. Genialna, niesamowita, niepowtarzalna - tak mogę określić tą książkę i mocno zachęcam do jej przeczytania, bo naprawdę warto.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Informacje dodatkowe o Mimo wszystko:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2023-01-23
Tytuł oryginału: Mimo wszystko
Dodał/a opinię: _zaczytaana_

Zobacz opinie o książce Mimo wszystko

Kup książkę Mimo wszystko

Świat się pomylił
Łukasz Pietraszkiewicz0
Okładka ksiązki - Świat się pomylił

Po ukończeniu liceum Alex, chłopak z małej miejscowości, stawiając wszystko na jedną kartę, postanawia wyjechać z kraju. Pracując w pubie w Londynie...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis