Mocna więź

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788328084988
Liczba stron: 448
Dodał/a opinię: ktomzynska

Ocena: 5.67 (6 głosów)

Lubicie książki, czy filmy opierające się na faktach autentycznych? Ja uwielbiam i bardzo często po takie książki, czy oglądam filmy. 


Tym razem sięgnęłam po książkę Magdaleny Majcher „Mocna więź”. Opowiada ona przede wszystkim o potędze matczynej miłości, wytrwałości i zbrodni doskonałej… prawie. Książka została zainspirowana prawdziwą historią zamordowanej Anny Garskiej i jej mamy Michaliny. 

Muszę przyznać, że już dawno nie czytałam tak wzruszającej powieści. W 2012 tą historią żyła cała Polska. Z zeznań męża wynikało, że Ania wyszła z domu po kłótni małżeńskiej i już nie wróciła. Pani Michalinie nie mieściło się to w głowie, ponieważ dobrze znała swoją córkę. Czuła, że wydarzyło się coś złego. Stawała na głowie, aby zrobić wszystko, żeby odnaleźć córkę. Jednak z biegiem czasu stało się jasne, że Ania już nie wróci, a życie nigdy nie będzie takie samo jak przed 7 lipca… Historię życia rodziny poznajemy z perspektywy matki zaginionej. Poznajemy życie Ani od narodzin po jej życie jako nastolatki, matki i żony. 

Autorka ukazuje jaką potrafi mieć siłę matka, która pomimo ogromnego bólu, cierpienia i pustki robi wszystko, aby odnaleźć swoje dziecko. Poznajemy ogromną moc determinacji i walki. Pani Michalina działała na własną rękę, aby dowiedzieć się co wydarzyło się tego felernego dnia, a jej działania nie raz pomagały policji prowadzącej śledztwo w tej sprawie. Poznamy także zeznania męża, który ewidentnie miał tajemnice, a to co mówił nie trzymało się „kupy”. 


Czytając tą książkę targało mną wiele emocji i nie sposób Wam o nich wszystkich opowiedzieć. Był smutek, żal, niemoc, bezsilność… Tą książkę musicie sami przeczytać i poznać historię tych wydarzeń. Jest to hołd dla życia Anny i oddaje wszystko, co kochająca matka chciała powiedzieć o swojej córce. 

Gwarantuję Wam, że książka bardzo wciąga, pomimo tego że kryje w sobie mrok, tajemnice i smutek. Niech ta głośna medialnie sprawa odżyje na nowo, a pamięć o Ani będzie długa. 

Tagi:

Zobacz opinie o książce Mocna więź

Kup książkę Mocna więź

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Zimny kolor nieba. Saga nadmorska
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Zimny kolor nieba. Saga nadmorska

1964-1991 Gabriela Saga nadmorska. Gabriela, córka Marcjanny, Kresy zna tylko z nostalgicznych opowieści matki i babki. Nie tęskni za tym, co utracone...

Najważniejszy
Magdalena Majcher0
Okładka ksiązki - Najważniejszy

Poruszająca opowieść o rodzicielstwie, niespełnionej miłości i sile rodzinnych więzów. Martyna jest młodą, samotną mamą czteroletniej dziewczynki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy