Mordercza układanka

Do przeczytania najnowszej książki autorstwa Paula Brittona pt. '' Mordercza układanka'' zachęciło mnie przeczytanie epilogu, w którym autor wyjaśnia pojęcia rozumienia osób, które są przestępcami, ofiarami oraz na samym wstępie kieruje słowa podziękowania do Czytelnika, na temat opisywanych zagadnień znajdujących się w rozdziałach.

'' Mordercza układanka' ' to książka, która tworzy takie z grubsza lekkie połączenie wszelkiego rodzaju wiedzy na temat tego, tego czego my nie wiemy w tym niełatwym dla autora zawodzie, z którym dzieląc, się chętnie ze swoim Czytelnikiem opowiadając, mu o swojej pracy zawodowej.

Dokładność i precyzyjność robi na mnie jako odbiorcy pozytywne wrażenie.

Autor współpracuje z policją, ma z nimi dobry kontakt.

To bardzo dobry obserwator. Dostrzega, to czego inni nie widzą na miejscu zbrodni.

Konfrontacja na ogół z osobami pokrzywdzonymi, przestępcami nie należy do łatwych, ale po dokładnie przeprowadzonych rozmowach, ich analizie oraz sposobie na właściwy kontakt to daje gwarancje sukcesu, ale nie w każdym przypadku.

Bohaterowie występujący w książce stanowią tutaj realny przykład. Zostały zmienione im imiona.

Kluczowymi słowami są tutaj: kim jesteś i dlaczego taki się stałeś?

Próbowałam nawet sama udzielić sobie odpowiedzi na zadane przez autora pytania, gdybym była na miejscu bohaterów.

Czuje się osobą skrzywdzoną. Kieruje mnie chęć zobaczenia osoby, która spowodowała mój ból. Potrzebuje pomocy. Chciałabym porozmawiać z tą, abym mogła jej spojrzeć jej głęboko w oczy, zadać kilka pytań.

Właściwie tego rodzaju odpowiedzi bym udzieliła jako Czytelniczka, aby mu udowodnić, że pomimo mojej tragedii potrafię być osobą silną, gdybym była na miejscu pacjentki autora książki.

Moje pierwsze odczucia właśnie były takie po dokładnym zapoznaniem się z tytułem książki, rozeznaniem tematycznym oraz wprowadzeniem do czytanej przeze mnie książki, która wzbudziła we mnie ogromne zainteresowanie.

Mocnym atutem tej książki jest to, że autor przedstawił ją językiem prostym, specjalistycznym trudne aspekty pracy występujące w swoim zawodzie.

Wydawnictwu Znak dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Paula Brittona pt. '' Mordercza układanka''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Mordercza układanka:

Tłumaczenie: Jacek Konieczny
Ilustracje:brak
Dodał/a opinię: Emilly26

Tagi: Kraków

Zobacz opinie o książce Mordercza układanka

Kup książkę Mordercza układanka

Profil mordercy
Paul Britton0
Okładka ksiązki - Profil mordercy

Paul Britton, jeden z najsłynniejszych na świecie profilerów – czyli specjalistów, którzy tworzą psychologiczny portret sprawców zbrodni –...