Mordercze instynkty

„Mordercze instynkty” – Marcel Moss

Książka podzielona na pięć części. Każda z nich przepełniona emocjami, każda opowiada inną historię lecz w konsekwencji na samym końcu wszystko łączy się w jedną całość.

Pierwsza część opowiada o Kamili, której wydawało się, że jest najszczęśliwsza na świecie. Wyszła za mąż za świetnego faceta, a teściowa jest przesympatyczna. Owszem może i taka była do momentu aż nie wzięli ślubu. Okazuje się, że mąż wcale nie jest taki kochany, a teściowa to istne wcielenie diabła. Z dnia na dzień jej życie nabiera coraz czarniejszy scenariusz. Czy uda się jej wyrwać ze szpon bezdusznego Wojtka oraz teściowej dla której liczy się tylko dobro synka?

Jacek nie może poradzić sobie ze stratą żony, którą ktoś wielokrotnie dźgnął nożem. Dlatego też postanawia wziąć udział w nowatorskim projekcie. Wszystko to dla przeciętnego człowieka wydaje się bardzo surrealistyczne. Czy projekt pomoże Jackowi w związku ze stratą? Wszystko zacznie nabierać inny wymiar, gdy symulator ma dla niego wiadomość, w której wyznaje kto jest zabójcą Edyty.

Malwina to kobieta sukcesu. Bardzo dużo poświęciła aby osiągnąć to co w danej chwili było dla niej najważniejsze. Na dany moment nie chciała zostać matką. Nawet o tym nie myślała, gdyż wiedziała że ma inne priorytety. Lecz mąż nie widział innej opcji. I choć działała wbrew swoim przekonaniom urodziła dziecko. Czy była szczęśliwa? Bardziej osamotniona, postawiona pod ścianą, z depresją poporodową. Czy będzie miała na tyle silnej woli aby powrócić do życia, które dawało jej satysfakcję?

Wszystko wyjaśnia się w ostatniej części. Zakończenie, które jest tak niewiarygodne. Towarzyszy temu wszystkiemu ogrom emocji. Nie zawsze zemsta i oczyszczenie się prowadzi do czegoś dobrego. W tym przypadku jedni zyskali, inni utracili wiele.

Autor świetnie przekazał emocje, które towarzyszą nam kobietom. Nie zawsze jest kolorowo. Często kobietom po porodzie towarzyszy depresja. Warto wtedy mieć obok siebie kogoś, kto będzie umiał podnieść na duchu. Mężczyzna bardzo często się wycofuje, zatraca w pracy bądź w innych obowiązkach. Gdy pojawiają się problemu to znika. A czasem wystarczy być i podać pomocną dłoń, bądź na chwilę wspomóc w tej walce tą kruchą istotę.

„Mordercze instynkty” to thriller, który pokazuje, że w małżeństwie jest przemoc i nie koniecznie ta, po której widać ślady na ciele. Ciąża, której nie zawsze pragnie ta druga osoba. Toksyczna teściowa, która pragnie zawładnąć życiem młodego małżeństwa. I tęsknota, za dawnym szczęśliwym życiem.

Polecam przeogromnie!❤️❤️❤️

Informacje dodatkowe o Mordercze instynkty:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-04-12
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Zobacz opinie o książce Mordercze instynkty

Kup książkę Mordercze instynkty

Mroczne sekrety
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Mroczne sekrety

Dorota od lat żyje pod jednym dachem z mężem[1]despotą, stwarzając na zewnątrz pozory normalności. Kobieta obmyśla w tajemnicy plan uwolnienia się od agresywnego...

Mój ostatni miesiąc
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis