Mortalista

Honoriusz Mond to doskonały doktor, były kierownik katedry mortalistyki, specjalista od umierania i wszystkiego co związane ze śmiercią.Pewnego dnia pod wpływem impulsu rezygnuje z dobrze płatnej pracy na uniwersytecie oraz współpracy z policją na rzecz, swojego hobby - muzyki oraz konserwacji antyków.
Mężczyzna zatrudnia się w pewnej firmie, gdzie właścicielką jest Allegra Szmit była dziennikarka śledcza, która ma bzika na punkcie różnych religii. Firma zajmuje się sprzątaniem miejsc zbrodni i przeprowadza deratyzację.
W trakcie jednego ze zleceń, podczas sprzątania po zwołkach, w domu, w Bobolinie, para, przypadkiem znajduje sieć tuneli, która okazuje się miejscem zbrodni z ciałami zamordowanych dzieci.
Honoriusz Mond za wszelką cenę postanawia dowiedzieć się prawdy!
Kto dokonał tego makabrycznego czynu?
~"MORTALISTA" od znanego wam wszystkim Maxa Czornyja, to pierwsza część najnowszej serii kryminalnej o tajemniczym Honoriuszu.Serii zupełnie innej, spokojniejszej, mniej krwawej i mrocznej niż z komisarzem z Lublina, Erykiem Derylem.
~"Mortalista" według mnie to tak naprawdę dość nietuzinkowa opowieść, w której fabuła skupia się głównie na śmierci i przeróżnych procesach z nią związanych.Co nie zmienia faktu, że tym razem nie mamy co liczyć na brutalne, krwawe, barbarzyńskie czy nawet makabryczne sceny.
~Akcja w powieści toczy się bardzo powoli, dzięki czemu możemy poznać, a nawet bliżej przyjrzeć się dość specyficznym i intrygującym postaciom wzbudzającym momentami nawet nasza niechęć.Co przy akompaniamencie wielowątkowości okraszonej ciekawymi dialogami i dużą dawką czarnego humoru pozwala rozwiązać frapującą zagadkę kryminalną.
~Prezentowany tytuł to początek nowej lekkiej serii kryminalnej, idealnej dla czytelników którzy gustują w mniej mrocznych historiach, albo osób, które dopiero co zamierzają poznać pióro autora.

Informacje dodatkowe o Mortalista:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-04-13
ISBN: 9788381958929
Dodał/a opinię: zaczytanamatka_z

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Mortalista

Kup książkę Mortalista

Wielbiciel
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Wielbiciel

Stali się niewolnikami nieobliczalnego człowieka, który porwał ich córkę, a potem zawładnął ich życiem. Nowy thriller psychologiczny Maksa...

Sezon drugi
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Sezon drugi

CHCIWOŚĆ PROWADZI PROSTO DO PIEKŁA. POWINNIŚMY TO WIEDZIEĆ. Uwaga! Takiego reality show jeszcze nie było! Premiera już w najbliższy piątek. Tego nie...