Mroczne kłamstwa Minnow Bly

"Mroczne kłamstwa Minnow Bly" Stephanie Oakes
Rodzice Minnow postanawiają wstąpić do sekty religijnej Kevinian, idą za głosem Proroka, zamieszkują w głębokim lesie z dala od cywilizacji. Muszą być całkowicie posłuszni woli Proroka,a jeśli nie to spotka ich kara. Siedemnastoletnia Minnow odmawia wyjścia za mąż za Proroka, za karę zostaje pozbawiona dłoni,czy to wystarczająca i odpowiednia kara dla krnabrnej, pyskatej dziewczyny? Pewnego dnia Prorok zostaje zamordowany, a sama osada strawiona przez pożar.Minnow trafia do ośrodka dla nieletnich,rozmawia z nią agent FBI, proponuje jej ugodę, on wystawi jej pozytywną opinię aby mogła ubiegać się o wolność, a ona wyjawi tajemnicę co tak naprawdę wydarzyło się w lesie i kto zabił Proroka.
Minnow budzi bardzo sprzeczne uczucia,z jednej strony współczujesz jej z powodu braku dłoni, lubisz tą zagubioną dziewczynę która dopiero uczy się czytać, a z drugiej strony jej nie rozumiem,jej naiwności, ale jest też i podziw kiedy to za wszelką cenę ryzykując własnym życiem, chce uratować swoją młodszą siostrę. Niby powieść młodzieżowa, ale jak do tej pory to nie spotkałam się z takim połączeniem thrillera z tematyką religijną,do tej pory wszystkie pozycje dla nastolatek były po prostu głupiutkie, a tutaj takie pozytywne zaskoczenie. Powieść ma bardzo ciekawy, oryginalny temat, jest do końca przemyślana, napisana w bardzo przystępny sposób, dobrze się czyta. Mimo że historia Minnow Bly jest przerażająca i przygnębiająca to bardzo wciąga,ma momenty trochę nudne i bez większych emocji ale całość jest bardzo dobra. Dobrze się czyta.
Polecam

Informacje dodatkowe o Mroczne kłamstwa Minnow Bly: