Mumia

Tom 7 cyklu Jane Rizzoli / Maura Isles

Mumia" to kolejna część przygód niezawodnego duetu Rizzoli &Isles, który z każdą kolejną częścią uwielbiam jeszcze bardziej. Tess Gerritsen stworzyła bohaterów, którzy dla czytelnika są dosłownie idealni. Ciekawi, charyzmatyczni, pewni siebie, idealni, ale popełniający błędy, bo przecież nikt nie jest nieomylnym.
Tym razem w Crispin Muzeum zostaje odnaleziona mumia. Ma ona rozsławić muzeum i ściągnąć zwiedzających. Tak też się dzieje, jednak nie za sprawą jej samej, gdyż jak się okazuje w jej nodze tkwi współczesna kula, która ewidentnie wskazuje że artefakt nie może pochodzić z pradawnych czasów, jak początkowo zakładano. Następnie okazuje się, że podziemia Crispin Muzeum skrywają jeszcze wiele innych tajemnic i ciał....
Przed wyzwaniem rozwiązania tej tajemniczej zagadki staje detektyw Jane Rizzoli wraz z patolog Maurą Isles. Ale ten duet nie może zawieść. Mimo wielu zawirowania w życiu prywatnym, życie zawodowe nie może zejść na dalszy plan. Kobiety, jak przystało na zgrany duet, świetnie się dogadują, rozumieją bez słów i z każdą kolejną rozwiązywaną wspólnie zagadka kryminalną doskonale się wzajemnie uzupełniają. Ale ich życie prywatne w dalszym ciągu pozostaje dla nich zdystansowane. Każda z nich jest inna, każda na swój sposób wyjątkowa i nie da się być na nie obojętnym.
Autorka rozkochuje czytelników w tej serii z każdym kolejnym tomem jeszcze bardziej. Rewelacyjnie skonstruowana zagadka, pojawiające się trupy i błędne poszlaki, które mylą czytelnika. Tess Gerritsen ma niezwykłą umiejętność pisania książek, w których wydaje się być wszystko jasne i przewidywalne, gdy ona potrafi tak poprowadzić akcję, że totalnie zaskakuje czytelnika.
Ja bardzo polubiłam główne bohaterki, lubię poznawać ich zawodowe porażki i sukcesy, ale również lubię je prywatnie. Małżeństwo Jane, ich córeczka i rozwód rodziców, jak również skomplikowany romans Maury z zakazanym mężczyzną. Wszystko składa się na interesującą historię, której dalszych losów nie można się doczekać.
Oczywiście serdecznie polecam książkę, szczególnie polecam nadrabiać twórczość autorki tym, którzy jeszcze nie mieli okazji jej poznać.

Informacje dodatkowe o Mumia:

Tłumaczenie: Kościuk Zbigniew
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Mumia

Kup książkę Mumia

Nigdy nie lekceważ snów — powtarzała jej matka. — To głosy, które mówią o tym, co już wiesz, szepczą radę, której nie wzięłaś pod uwagę.

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz