Na celowniku

Wydawnictwo: WarBook
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788365904966
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: PopKulturowyKoci

Ocena: 5 (2 głosów)

Książka wydawnictwa WarBook zabiera nas do gorącej Somalii. Tam znajduje się siedziba firmy Airspace Security, której prominentnym pracownikiem jest główny bohater Na celowniku – Andrzej Kamiński. Andy, jak nazywają go zagraniczni koledzy, to były pilot Wojska Polskiego dzisiaj latający dla przyjemności, a przede wszystkim dla większej kasy w różnego rodzaju misjach, np. zwiadowczych, zbrojnych, itd.

Czytając książkę, zupełnie nie miało się wrażenia, że jest to kolejna część jakiegoś cyklu. Autor postarał się wytłuścić wszystkie najważniejsze informacje dotyczące bohaterów w taki sposób, że w historii znalazło się mało niezrozumiałych wątków. Z drugiej strony, forma przyjęta przez pana Iwana sprawia, że Na celowniku bardziej przypomina wydłużony odcinek serialu niż pojedynczą całość. Akcja jest tutaj rwana, a fabuła bardzo powoli się rozkręca i długo nie wiemy gdzie to wszystko zmierza.

Mamy tutaj bazę pełną charakternych, zapadających w pamięć pilotów. Mamy też rosyjską przestępczość zorganizowaną. Autor przez długi czas stara się budować napięcie i nie zdradza nam jak te dwa wątki są ze sobą powiązane. Gdy w końcu się tego dowiadujemy, prędzej czujemy rozczarowanie niż podziw i jest to największy minus tego tytułu.

Powyższe nie oznacza jednak, że Na celowniku brakuje pozytywów. Największym plusem są wszystkie fragmenty książki dotyczące lotnictwa, samolotów, scen powietrznych akcji. Widać, że autor starannie przygotował się w tym temacie. Używa profesjonalnych sformułowań i technicznego żargonu, a w szczególności potrafi sprawić, że czytelnik czuje jakby był częścią ekipy latającej F-16.

 

Cała recenzja na:

Tagi: Beletrystyka spekulatywna

Zobacz opinie o książce Na celowniku

Kup książkę Na celowniku

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Na skrzydłach śmierci
Krzysztof Iwan0
Okładka ksiązki - Na skrzydłach śmierci

Wojna... Ci, którzy ją przeżyli, zgodnie twierdzą, że spośród wszystkich kataklizmów ona jest najgorszym. Są jednak ludzie, którzy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy