Na wschód od Edenu

"Na wschód od Edenu " to najwybitniejsze dzieło autora. Opublikowana po raz pierwszy w 1952roku. Teraz powraca w nowej szacie graficznej, subtelnej i wymownej dzięki Wydawnictwu prószyński.
Steinbeck to klasyka amerykańskiej powieści.

Historia rodziny Traskow, która na przełomie XIX i XXwieku osiedliła się w dolinie Salinas.
Adam Trask samotnie wychowuje dwóch synów Arona i Kaleba. Chłopcy różnią się od siebie jak woda i ogień, a jedyne co ich łączy to rywalizacja o miłość ojca.
Kaleb to buntownik, a Aron posłuszny i spokojny.
Ich stosunki stają się jeszcze bardziej napięte, kiedy zakochują się w tej samej dziewczynie.
Dodatkowo Kaleb za cel postawił sobie odnalezienie matki, kiedy mu się to udaje wszystko okazuje się być innym niż przedstawiał ojciec.
To wszystko prowadzi do wewnętrznego rozdarcia, dokonania licznych wyborów, a w rezultacie do tragedii.
Kiedy wiele lat temu czytałam tą książkę miałam przed oczami bohaterów słynnego filmu. Przyznam, że film znam chyba na pamięć tak często kiedyś był puszczany w telewizji, ale książka to istna uczta.
Autor napisał dosyć osobistą historię farmerów, opierając relacje braci na relacji bibliojnego Kaina i Abla. Chciał przekazać nie tylko czytelnikowi, ale i swoim synom jak ważna jest wolna wola, własne zdanie, wybór między dobrem a złem. Nie cofa się przed trudnymi tematami jak morderstwo, seks, zdrada, niewiernosc, pazernosc przez co powieść uznawana jest za swoisty podrecznik życia,ktory Steinberg napisał z myślą o swoich synach.

Informacje dodatkowe o Na wschód od Edenu:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-04-07
Tytuł oryginału: East of Eden
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Na wschód od Edenu

Kup książkę Na wschód od Edenu

Pastwiska Niebieskie, Złota Czara, Nieznanemu bogu
John Steinbeck0
Okładka ksiązki - Pastwiska Niebieskie, Złota Czara, Nieznanemu bogu

Kolejne znakomite powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy. W ,,Nieznanemu bogu" i ,,Pastwiskach Niebieskich" powraca temat dwudziestowiecznej...

Krótkie panowanie Pepina IV
John Steinbeck0
Okładka ksiązki - Krótkie panowanie Pepina IV

Najbardziej satyryczna powieść Steinbecka. Zaiste, gdyby w lutym 19.. spytać Pepina Héristala o jego wymarzony tryb życia, z kilku zaledwie zmianami...