Nagle trup

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788396458209
Liczba stron: 352
Ilustracje: nie
Dodał/a opinię: Myszka77

Ocena: 5.13 (8 głosów)

"Redaktor Chojnowski, choć w pozie swobodnej, na sedesie prezentował się przede wszystkim niezaprzeczalnie sztywno. Przedstawiciele wydawnictwa w osobach zastygłego w drzwiach praktykanta Olafka oraz wyzierającej mu spod pachy Kasi przyglądali się sparagrafowanym zwłokom w głębokim oniemieniu."
"Nagle trup" to kolejna komedia kryminalna Marty Kisiel i z tego co usłyszałam na końcu audiobooka to początek serii. Lubię te jej komedie, seria z Tereską Trawny potrafiła mnie rozbawić, więc dlatego szybko wzięłam się za następna komedię.
Zawsze mi się wydawało, że praca w wydawnictwie, gdzie ma się do czynienia z wieloma książkami to praca marzeń. Wiem jednak, że to tylko złudzenie, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale po wysłuchaniu tego szalonego audiobooka wiem, że to prawdziwa harówka. Nie tylko z tekstami, ale również dosłowne użeranie się z autorami, redaktorami, korektorami i innymi "ami"...

Praktykant w wydawnictwie JaMas tuż po przyjściu do biura musiał skorzystać z toalety. Jednak ku jego zaskoczeniu w środku, na sedesie siedział redaktor Paweł Chojnowski, w dodatku nie żył...
Nagła śmierć redaktora wprowadziła całkiem niezłe zamieszanie w wydawnictwie, tym bardziej, że nie zdążył on oddać redagowanego tekstu nowej książki, reklamowanego bestsellera debiutującej autorki. Wszystko już było niemal zamknięte na ostatni guzik tuż przed premierą a tu... nagle trup.
Przybyli na miejsce policjanci mają bardzo utrudnione zadanie, gdyż w takich warunkach bardzo ciężko było im z kimkolwiek normalnie porozmawiać, nie mówiąc już nawet o profesjonalnym przesłuchaniu świadków. 
Właściwie to żaden z pracowników wydawnictwa nie przejmuje się tym, że jeden z ich współpracowników nie żyje. Bardziej stresuje ich fakt, że zostali wyrwani z rytmu swojej pracy. I dlaczego policja nie dość, że przeszkadza im w zajęciach to na dodatek nie pozwala korzystać z toalety, mimo tego że zabrano już niej nieżyjącego redaktora.


"Proszę się nie przemieszczać ani nie kontaktować z nikim
z zewnątrz w sprawie zajścia...
– Zejścia – poprawiła Daniela Majewska.
– Zajścia z zejściem – dorzucił Arkadiusz Krawczyk."
Rewelacyjne dialogi w tej książce to norma, to jeden z powodów, dla którego lubię twórczość Marty Kisiel. Dodatkowym atutem jest również lektor, a Bartosz Głowacki poradził sobie z tym rewelacyjnie. Jeszcze te przecudownie śmieszne nazwiska, które już same w sobie są niezłą rozrywką. Poza tym zbyt mocno przerysowane postacie, ale to właśnie na tym polega urok komedii kryminalnych.
Książka właściwie czyta (w moim przypadku słucha) się sama, bardzo lekko i płynnie, a w dodatku z uśmiechem na ustach. Mnie przy dzisiejszych porządkach bardzo szybko i mile upłynął czas.
Co prawda nie jest to mocny kryminał, czy mrożący krew w żyłach thriller, ale rozbrajająca komedia, z którą można również wspaniale spędzić czas.
Teraz tylko trzeba czekać na ciąg dalszy...

Tagi: komedia kryminalna trup wydawnictwo śledztwo

Zobacz opinie o książce Nagle trup

Kup książkę Nagle trup

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Dywan z wkładką
Marta Kisiel0
Okładka ksiązki - Dywan z wkładką

Tereska Trawna ma problem. A nawet kilka problemów. Kiedy remont felernej kuchni kończy się kupnem domu na wsi, Tereska usiłuje nie tracić panowania...

Oczy uroczne
Marta Kisiel0
Okładka ksiązki - Oczy uroczne

Gdzie anioł nie może, tam czorta pośle. Laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla powraca z nowymi dożywotnikami w kolejnej odsłonie bestsellerowego cyklu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy