Najlepszy powód, by żyć

Tom 1 cyklu Najlepszy powód, by żyć

„Coś się zmienia. Moje życie się zmienia. Coraz mniej 'przedtem', coraz więcej 'teraz'”

Dominika znalazła się w złym miejscu o złym czasie i w wyniku pomyłki ojciec oblewa ją benzyną. W jednej chwili dziewczyna zaczyna płonąć i od teraz jej życie to wielka udręka. Wszechobecny ból towarzyszy jej w każdej sekundzie życia. Lekarze starają się odratować jej ciało, które w dużym stopniu zostało poparzone.

Czas leci a dusza i ciało Dominiki naznaczone są bliznami. Ogrodziła się murem od rodziny i przyjaciół a jedyne, na czym jej zależy to, aby jej ojciec wyszedł z więzienia. Pewnego dnia poznaje młodego lekarza Tomka, który chce na podstawie jej przypadku napisać książkę, Dominika zgadza się i ma nadzieję, że jej historia pomoże kiedyś innej poparzonej osobie. W czasie spotkań z lekarzem poznaje jego brata Marcela i nawet nie podejrzewa, jak ten chłopak zmieni jej życie.

„Każdy popełnia błędy, każdy ma prawo do wybaczenia i szansy naprawienia szkód. Gdy kogoś kochasz, kochasz również mu wybaczać..”

Podczas czytania tej książki przelewała się przeze mnie ogromna fala uczuć. Śmiech, łzy, smutek i radość wszystko to towarzyszyło mi na każdej stronie powieści. Nie jest to lekka historia, którą czyta się jednym tchem, dlatego nie raz musiałam ją odłożyć i odetchnąć.

Autorka bardzo realistycznie opisała uczucia głównej bohaterki, dlatego bardzo przeżywałam jej cierpienie i współczułam tak ogromnego bólu. Całe życie Dominiki legło w gruzach i nie raz chciała się poddać, jednak wiedziała, że musi żyć dla ojca i za to ją szczerze podziwiałam. Bo mimo że to on był sprawcą jej krzywdy, to jednak tylko na nim jej zależało.

„Najlepszy powód, by żyć”, mówi nam, że mimo tak ogromnej tragedii warto żyć dalej, bo gdzieś niedaleko czeka na nas szczęście i nawet blizny nie mogą stanąć na drodze do prawdziwej miłości.

„-Kocham cię — mówię. - Kocham. Bardzo, z całego serca. Kocham każdy twój kawałek i ten z bliznami, i bez blizn”

Ważne jest to, że poznaliśmy myśli Dominiki i to, co sama sądzi o swoim ciele. Wstyd i obrzydzenie to uczucia, jakie odczuwała najczęściej, lecz jak w dzisiejszych czasach taka osoba jak nasza bohaterka ma czuć się inaczej gdy na ulicy ludzie wytykają palcami lub odsuwają się z odrazą?
Powieść ta daję do myślenia więc może i my, gdy spotkamy taką osobę na swojej drodze, to zobaczymy ją w całkiem innym świetle. Polecam tę książkę wszystkim bez wyjątku. Warto zapoznać się z tą historią.

Informacje dodatkowe o Najlepszy powód, by żyć:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-09-25
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-240-4638-6
Dodał/a opinię: Aleksandra Płocha

Zobacz opinie o książce Najlepszy powód, by żyć

Kup książkę Najlepszy powód, by żyć

Nie sposób skąpić kolejnych szans, gdy kogoś kochasz. I choć rozsądek podpowiada, że to głupie, że będziesz cierpieć, że znów spotka Cię rozczarowanie, póki kogoś kochasz, Twoje serce nie potrafi skapitulować.

Bo tak jest, gdy kogoś kochasz , to po całości. Nie w częściach.

Batawe. Wędrowcy, cz. 3
Augusta Docher0
Okładka ksiązki - Batawe. Wędrowcy, cz. 3

Annie znów grozi niebezpieczeństwo. To z powodu Księgi stała się celem Wędrowców z plemienia Habbatum. Dziewczyna jednak z każdym dniem...

Habbatum. Wędrowcy cz. 2
Augusta Docher0
Okładka ksiązki - Habbatum. Wędrowcy cz. 2

Druga część cyklu „Wędrowcy”. Anna budzi się uwięziona w sterylnym pomieszczeniu. Nie wie, gdzie się znajduje i z jakiego powodu jest przetrzymywana...