Najlepszy przyjaciel

Dwa zupełnie odmienne charaktery: przebojowa, butna, pewna siebie Karren oraz wrażliwy, nieco zagubiony John i naznaczona żalem, niedopowiedzeniami i ...
wspólna przeszłość.
To opowieść o niezwykłej przyjaźni, która, mogłoby się wydawać, nie przetrwała wszystkiego.

Czy spotkanie po latach na nowo rozbudzi w bohaterach wszystkie, towarzyszące im od lat dzieciństwa, pozytywne uczucia i emocje?
Czy uda im się nadrobić stracony czas i odmienić wspólne losy?

Ogromnym atutem tej książki jest sposób, w jaki autorka wykreowała swoich bohaterów. Opisy postaci zostały doskonale sprecyzowane, zarówno od strony wyglądu, fizyczności, jak i cech ich osobowości, dzięki czemu, po pierwsze, z ogromną łatwością możemy ich sobie wyobrazić, a po drugie, po każdym zdaniu, jesteśmy w stanie poznać, który z nich się wypowiada.
Ponadto doskonale zostały przedstawione uczucia i emocje, zarówno pozytywne, jak miłość, przyjaźń, radość i szczęście oraz negatywne, smutek, żal i zwątpienie.
Na łamach stron, B. Ann king przedstawiła także rozwój i zmianę charakterów zarówno Johna, który z zalęknionego i nieradzącego sobie w życiu, będącego wiecznym kozłem ofiarnym chłopczyka, wyrósł na dojrzałego, pewnego siebie, silnego i gotowego do poświęceń mężczyznę, zaś Karren z porywczej, skłonnej do bójek i nieliczącej się z konsekwencjami dziewczynki, stała się rozważną, spokojną i ułożoną kobietą.
Również relacja między tymi dwojga bohaterami ulega pewnej przemianie i dojrzewa wraz z rozwojem ich wspólnej. Dojrzewa wraz z ich charakterami.
Rzadko, któremu autorowi udaje się w tak przejrzysty, pozbawiony patosu i niepotrzebnych udziwnień sposób, przedstawić ewolucję postaci i istniejącej między nimi więzi.
Warto wspomnieć także o języku, wyjątkowo lekki i swobodny, dzięki czemu przebieg historii był niezwykle płynna i harmonijna.

Właściwie jedyny zarzut jaki mam, to potrzeba "mięsa", było go dla mnie po prostu trochę za mało. Myślę, że dodanie większej ilości zbliżeń i scen erotycznych oraz sprzeczek, kończących się ostrą wymianą zdań, dodało by nieco pikanterii, a także przyspieszyło by znacznie akcję, na czym znacznie zyskało by tempo fabuły.

Jeśli jednak oczekujecie od literatury romansowej/ erotycznej czegoś więcej niż tylko pożądanie, seks i zdrady, zdecydowanie sięgnijcie po "Najlepszego przyjaciela" B. Ann King. To na prawdę świetny debiut.

Z całego serca dziękuję autorce za egzemplarz recenzencki i możliwość poznania historii, która została wydana nakładem wydawnictwa Novae Res.

Informacje dodatkowe o Najlepszy przyjaciel:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-11-09
ISBN: 9788382195149
Dodał/a opinię: mspodgorska

Zobacz opinie o książce Najlepszy przyjaciel

Kup książkę Najlepszy przyjaciel