Najsłynniejsze opowiadania wigilijne

„Najsłynniejsze opowiadania wigilijne” autorstwa dwóch wybitnych pisarzy - Charlesa Dickensa i Anthony’ego Trollope’a to książka idealna na okres świąt Bożego Narodzenia. Jest to zbiór opowiadań, który łączy w sobie wybitny wiktoriański styl pisarzy z niesamowitym klimatem świąt. Pochodzą one z przełomu XVIII i XIX wieku jednak ich przekazy są jak najbardziej wciąż aktualne. Do tego cudowny i plastyczny język autorów sprawia, że od lektury bardzo ciężko się oderwać.

Nie będę tutaj opisywać szczegółowo każdego z opowiadań, ale jedno z nich zna na pewno każdy. Mowa tutaj o „Kolędzie prozą”, którą znacie zapewne pod słynniejszą nazwą „Opowieść wigilijna”. Jest to prawdziwy klasyk, który ukazuje nam czym jest magia świąt i ogromną metamorfozę głównego bohatera skąpca Scroogena.

Drugie opowiadanie okazało się być dla mnie zupełną nowością. Dostarcza ono czytelnikowi ogromną dawkę śmiechu i niesamowitych zwrotów akcji.

Natomiast trzecie wzbudza niesamowite emocje i porusza.

Na szczególną pochwałę zasługuje nie tylko sama okładka, ale i ilustracje które możemy znaleźć w środku.

Także kochani jeżeli chcecie przedłużyć sobie święta i dalej czuć ten niesamowity klimat to koniecznie sięgnijcie po „Najsłynniejsze opowiadania wigilijne”. Osobiście wiem, że będę wracać do tej książki regularnie w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Informacje dodatkowe o Najsłynniejsze opowiadania wigilijne:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-11-23
ISBN: 9788382024012
Tytuł oryginału: Najsłynniejsze opowiadania wigilijne
Dodał/a opinię: ktomzynska

Zobacz opinie o książce Najsłynniejsze opowiadania wigilijne

Kup książkę Najsłynniejsze opowiadania wigilijne