Najszczęśliwszy człowiek na Ziemi

Eddie Jaku swoją pierwszą książkę napisał w wieku 100 lat.
Brzmi ciekawie?
Kiedy mój syn zobaczył tą książkę zapytał co ma na ręce ten pan. Powiedziałam mu dwa zdania, a on po godzinie opowiedział mi całą historię Eddiego, jaką znalazł na Google.
Co z tego wyciągnął? Co zostanie mu w pamięci? Co być może przekaże dalej?
Tego niewiem, ale wiem, że jestem jeszcze bardziej z niego dumna.

Eddie Jaku urodził się jako Abraham Jakubowicz 14 kwietnia 1920roku w Niemczech.
Podczas II wojny światowej był więziony w obozach koncentracyjnych w Auschwitz i Buchelwaldzie. W 1945 roku został wysłany na "marsz śmierci". Udało mu się z niego uciec.
Eddie Jaku opowiada nam historię swojego życia, pełną bólu, okrutnych wspomnień.
Literatura obozowa nie jest łatwą do czytania. Jeżeli jest pisana pierwszoosobowo tym bardziej jest przejmująca i wzruszająca ponieważ jest opowiadana bezpośrednio przez osobę, która to wszystko przeżyła i sama spisała.
Mimo tego co przeżył uważa się za najszczęśliwszego człowieka na ziemi.
Tą historię trzeba poznać. To historia żyjącego jednego z milionów zamordowanych ludzi, którzy nie mieli szansy byśmy poznali ich historię. I za co? Każdy z nas może sobie dać odpowiedź.
Mimo ogromu bólu i cierpienia, które towarzyszy nam czytając książkę ukazuje nam się obraz cudownego człowieka. Człowieka który mimo tego co go spotkało jest szczęśliwy i tą radość chce przekazywać dalej.
To było cudowne spotkanie.
Na kanale You Tube możecie znaleźć ogrom wypowiedzi Eddiego Jaku. Uśmiechniętego staruszka, który przeżył tak wiele.
Piękna książka.

Informacje dodatkowe o Najszczęśliwszy człowiek na Ziemi:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: The Happiest Man on Earth
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Najszczęśliwszy człowiek na Ziemi

Kup książkę Najszczęśliwszy człowiek na Ziemi

To najważniejsza rzecz, jakiej nauczyłem się w życiu: najpiękniejsze, co może się człowiekowi przydarzyć, to bycie kochanym przez drugą osobę.