Narzeczona z second-handu

Michalina jest kobietą po trzydziestce, dziennikarką, mamą małego urwisa i żoną hipochondryka. Pewnego dnia, całkiem przypadkiem odkrywa, że jej mąż zdradza ją z młodocianymi nimfami. Za namowami swoich przyjaciół, postanawia zmienić swoje życie. Nowe wyzwania rodzinne, zawodowe, nowy mężczyzna na horyzoncie i... masa nieprzewidzianych problemów. Czy znajdzie się miejsce na szczęście?

Czytać książkę autorstwa Agaty Bizuk, miałam okazję po raz pierwszy. Spodobała mi się na tyle, że mam nadzieję na kolejne.
"Narzeczona z second-handu" to świetna, bardzo humorystyczna historia. Porusza bardzo ważne tematy rodzinne - zdrada, samotne macierzyństwo, złe wybory, trudne relacje z matką. Nie są one przytłaczające dla czytelnika, ale pozwalają na podejście na zasadzie przygody, ciekawostki.
Wątki poboczne i historie grupki przyjaciół głównej bohaterki, są świetnie rozwinięte i na topie. Przyjaciel gej, przyjaciółka ze sporo starszym mężem, czy kolejna z dorastającą córką i problemami szkolnymi, akceptacją przez rówieśników itp.
Michalina przeżywa nie tylko problemy z mężem, ale również mobbing w pracy. Świetnie zaprezentowana jest sylwetka wrednego szefa i jego mało rozgarniętego "kabla". A wisienką na torcie jest romans męża hipochondryka z małolatą, która okazuje się jego... córką. To może niezbyt fajna część tej opowieści, ale jeśli chodzi o wątek humorystyczny - mega.
A ten właśnie jest świetnie poprowadzony. Rewelacyjne dialogi, powiedzonka, humorystyczne sytuacje i mini wątek kryminalny, o którym również nie można zapomnieć.

Czy warto pakować się w nowy związek, kiedy stary nie jest zakończony? Czy wchodzić 2 razy do tej samej rzeki? I "co nagle, to po diable" to chyba najlepsze opisy historii, którą stworzyła Agata Bizuk. Rewelacyjna, lekka, humorystyczna, trzymająca w napięciu, z lekkim wątkiem kryminalnym historia dla kobiet. Wszystkich. Bez wyjątków.

Informacje dodatkowe o Narzeczona z second-handu:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2019-07-17
ISBN: 9788381720908
Dodał/a opinię: zaczytana_emigra

Tagi: Romans współczesny

Zobacz opinie o książce Narzeczona z second-handu

Kup książkę Narzeczona z second-handu

Polowanie na łosia
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Polowanie na łosia

W życiu mężczyzny zazwyczaj przychodzi ten znany, owiany mitami moment, zwany kryzysem wieku średniego. U Edwarda Wołłejko przyszedł pod postacią? Łosia...

Emigrantka
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Emigrantka

"Emigrantka", to słodko - gorzka opowieść o tym, jak ciężko żyje się z dala od kraju. Z daleka od znajomych miejsc i najbliższych ludzi. Tosia z Kostkiem...