Narzeczona z second-handu

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2019-07-17
Kategoria: Romans
ISBN: 9788381720908

Michalina ma trzydzieści pięć lat, mało prestiżową posadę w lokalnym brukowcu i męża hipochondryka. Gdy odkrywa, że marudny małżonek regularnie ją zdradza, jej świat wywraca się do góry nogami. Zostaje sama z synkiem, w pracy czeka ją rewolucja, na horyzoncie pojawia się przystojny, młodszy mężczyzna... A to dopiero początek kłopotów.

Czy Michalina odzyska kontrolę nad swoim życiem?

Czy kobieta po przejściach ma jeszcze szansę na wielką miłość?

Zabawna i romantyczna opowieść o życiu, które zmienia się w ułamku sekundy, sile kobiecości, na której odkrycie nigdy nie jest za późno, i drugiej szansie, którą warto dać przede wszystkim sobie.

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Narzeczona z second-handu

Opinie o książce - Narzeczona z second-handu

Michalina jest kobietą po trzydziestce, dziennikarką, mamą małego urwisa i żoną hipochondryka. Pewnego dnia, całkiem przypadkiem odkrywa, że jej mąż zdradza ją z młodocianymi nimfami. Za namowami swoich przyjaciół, postanawia zmienić swoje życie. Nowe wyzwania rodzinne, zawodowe, nowy mężczyzna na horyzoncie i... masa nieprzewidzianych problemów. Czy znajdzie się miejsce na szczęście?

Czytać książkę autorstwa Agaty Bizuk, miałam okazję po raz pierwszy. Spodobała mi się na tyle, że mam nadzieję na kolejne.
"Narzeczona z second-handu" to świetna, bardzo humorystyczna historia. Porusza bardzo ważne tematy rodzinne - zdrada, samotne macierzyństwo, złe wybory, trudne relacje z matką. Nie są one przytłaczające dla czytelnika, ale pozwalają na podejście na zasadzie przygody, ciekawostki.
Wątki poboczne i historie grupki przyjaciół głównej bohaterki, są świetnie rozwinięte i na topie. Przyjaciel gej, przyjaciółka ze sporo starszym mężem, czy kolejna z dorastającą córką i problemami szkolnymi, akceptacją przez rówieśników itp.
Michalina przeżywa nie tylko problemy z mężem, ale również mobbing w pracy. Świetnie zaprezentowana jest sylwetka wrednego szefa i jego mało rozgarniętego "kabla". A wisienką na torcie jest romans męża hipochondryka z małolatą, która okazuje się jego... córką. To może niezbyt fajna część tej opowieści, ale jeśli chodzi o wątek humorystyczny - mega.
A ten właśnie jest świetnie poprowadzony. Rewelacyjne dialogi, powiedzonka, humorystyczne sytuacje i mini wątek kryminalny, o którym również nie można zapomnieć.

Czy warto pakować się w nowy związek, kiedy stary nie jest zakończony? Czy wchodzić 2 razy do tej samej rzeki? I "co nagle, to po diable" to chyba najlepsze opisy historii, którą stworzyła Agata Bizuk. Rewelacyjna, lekka, humorystyczna, trzymająca w napięciu, z lekkim wątkiem kryminalnym historia dla kobiet. Wszystkich. Bez wyjątków.

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads

“Najchętniej zasnęłabym i obudziła się, kiedy to wszystko na dobre ucichnie. “

Poznajcie Michalinę. Ma o trzydzieści pięć lat. Jest dziennikarką. Ma męża Ignacego, który jest hipochondrykiem i synka Borysa. Wszystko w jej życiu układa się w miarę dobrze, aż pewnego dnia odkrywa, że jej mąż ją zdradza. Staje się samotną matką, w pracy też zaczynają się same problemy. Jakby tego było mało poznaje przystojnego Ariela, który wprowadzi rewolucję w jej życiu. Czy Michalina poradzi sobie z tym wszystkim?

Bohaterka “Narzeczona z second-handu” jest Michalina, której świat przewrócił się do góry nogami. Poznajemy ją kiedy dochodzi do zdrady jej męża. Później następuje ciąg niezapowiedzianych zdarzeń z którymi główna bohaterka musi się zmierzyć. Narracja jest pierwszoosobowa dzięki czemu możemy jeszcze lepiej wczuć się w to co przeżywa główna bohaterka. “Narzeczona z second handu “to kolejna książka w której świetnie zostali wykorzystani przyjaciele. Wspierają i pomagają Michalinie. Książka Agaty Bizuk jest idealna na lato. Lekka, przyjemnie się ją czyta i ma w sobie dużo humoru. Fabuła zmienia się bardzo szybko i jest zaskakująca.

"Narzeczona z second - handu" jest powieścią obyczajową z dużą domieszką komedii pomyłek. Powieść złożona z wydarzeń, które wywołują salwę śmiechu, kryjąc drugie dno. Często jest to śmiech przez łzy. Wyobraźcie sobie, że jedziecie do męża na działkę i odkrywacie, że tenże delikwent oddaje się uciechom z panienkami, które mogłyby być jego córkami. Brzmi koszmarnie. Czyżby małżonek przeżywał kryzys wieku średniego i potrzebował dowartościować się towarzystwem nastolatek? Nie wystarczy mu, że ma atrakcyjną żonę? Owa sytuacja, której świadkiem jest Michalina wywołuje w życiu małżonków rewolucję. Od tego momentu nic już nie będzie takie samo. Efekt domina zaczął działać. Każda akcja wywołuje reakcję. Czasami podejmowane decyzje przez główną bohaterkę potrafią wywołać zdziwienie, wręcz niedowierzanie, że można tak lekkomyślnie postępować. Inne sytuacje nie raz spowodują, że będziecie się śmiali. Jeżeli pod lupę wezmę bohaterów, to przyznaję się bez bicia, że ilekroć czytałam nazwisko naczelnego gazety, to tyle razy łapałam się na tym, że je przekręcam. Z pewnością jednym z powodów, dla których to robiłam to wredny charakter naczelnego, który czerpał nieopisaną przyjemność z gnębienia i dowartościowywania się kosztem podwładnych. Teraz uchylę rąbka tajemnicy otóż ten wredny typ nazywał się ....... Psiutas! Tak, dobrze czytacie Psiutas! Ale spróbujcie czytać książkę nie przekręcając jego nazwiska. Michalina jest osobą, która stara się iść przez życie nie krzywdząc innych. Nie raz oberwie po głowie, popłacze do poduszki nad niesprawiedliwością losu, lecz zna swoją wartość i wie czego chce. Chce mieć szczęśliwą rodzinę i być kochaną. Do tego dorzuca satysfakcję z pracy zawodowej, aby nikt nie kradł jej pomysłów i sobie przypisywał zasługi. Nie są to wygórowane marzenia. Sądzę, że każdy z nas może pod nimi się podpisać. W walce o swoje szczęście nie jest osamotniona, gdyż może liczyć na pomocną dłoń swoich przyjaciół. W obecnym świecie przyjaźń jest na wagę złota, gdy każdy pędzi i często nie ma czasu zatrzymać się i w spokoju porozmawiać z najbliższymi. Dlatego tak ważne jest, aby przyjaźń pielęgnować. Nie tylko brać, ale też dawać. Być w pobliżu i pomagać, gdy przyjacielowi dzieje się krzywda. Spotkania Michaliny z przyjaciółmi jej mąż nazywa sabatem czarownic. Mnie bardziej kojarzy się z trzema muszkieterami i ich sławnym hasłem - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Ową zasadę również wyznają przyjaciele Michaliny. Książkę polecam na oderwanie się od problemów dnia codziennego. Jest to idealna lektura, aby odprężyć się i bez przerwy śmiać się z perypetii Michaliny. Pełna opinia na blogu Czytam dla przyjemności

Zaczynając pisać recenzję tej książki po prostu muszę zacząć od strony wizualnej, czyli tej która wita czytelnika. Okładka strasznie mi się podoba, troszkę przypomina filmową, ciekawy pomysł. Czy z zawartością było też tak dobrze? Michalina Okońska to redaktorka brukowca, której życie z dnia na dzień wywraca się do góry nogami. Niewierny mąż, podejrzane zabójstwo i mnóstwo innych perypetii. Z pewnością gdy przeczytaliście opis tej książki pomyśleliście, że to już było, oklepany temat. Nic bardziej mylnego. Ta książka ma coś co ją wyróżnia ze wszystkich. Humor. Ostatnio tak uśmiechałam się przy czytaniu Stephanie Plum. Przygody Michaliny są czasami absurdalne, ale przez to tak śmieszne i ironiczne, że dosłownie płakałam ze śmiechu. W tym momencie nie przejmowałam się ciężkimi maturami, po prostu miło spędziłam czas i się relaksowałam. Niczego więcej nie oczekiwałam. Jedyny minus to czasami denerwujące przypisy w nawiasach np. ,,przepiękne graffiti na lewym gipsie (znaczy ręce), ,,bolał jak jasna cholera(palec nie pies)". Generalnie nie jestem wyczulona na błędy językowe czy przecinki. Te nawiasy musiały strasznie denerwować skoro je w ogóle zauważyłam. Więcej minusów nie widzę. Książka jest lekka, czyta się momentalnie i śmieszy do łez. Czego chcieć więcej? Michalina to taka polska Bridget Jones, która wpakuje się w każde kłopoty i najpierw coś zrobi, a dopiero później pomyśli. Jak większość z nas, zwłaszcza w sprawach sercowych dlatego odnalazłam cząstkę siebie. Wątek kryminalny jest gdzieś w tle, ale taka proporcja bardzo mi odpowiadała. Jeśli autorka zrezygnuje z tych przypisów w nawiasach i dalej będzie tak szczerze i z humorem pisać to wróżę jej ciekawą przyszłość.

„Narzeczona z second – handu” Agaty Bizuk, to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki.
Muszę przyznać, że okładka jak i tytuł przykuły moją uwagę od razu, sam opis okładkowy od wydawnictwa również. Dlatego zdecydowałam się sięgnąć po te pozycję i zapoznać się z piórem autorki. Czy mogę zaliczyć to spotkanie do udanych?

Czy Michalina odzyska kontrolę nad swoim życiem?

Czy kobieta po przejściach ma jeszcze szansę na wielką miłość?

„Narzeczona z second – handu” Agaty Bizuk zaczęła się bardzo ciekawie i nie powiem dość dobrze bawiłam się przy lekturze tej powieści.
Niestety szkoda tylko, że ta zabawa trwała tak mniej więcej do połowy książki.

Nie wiem, naprawdę nie wiem jak i co się stało, że z fajnej, lekkiej, pełnej humoru i komicznych sytuacji ta powieść zeszła na inne tory.
Tory, które z założenia miały być również śmieszne, ale z przykrością stwierdziłam, że stały się one nieprawdopodobnie męczące.

Jak do tego doszło?
Rozkładam ręce z ubolewaniem.

Powieść sama w sobie ma dobry rys fabularny, pomysł jak i bohaterowie na początku również nie do skrytykowania. Język i lekki styl, dobry humor i dialogi początkowo również na odpowiednim poziomie. Dziwię się zatem niepomiernie, jakim cudem autorka tak mogła zepsuć drugą połowę tej książki? Bo naprawdę szkoda było zmarnować dobrą fabułę i pomysł. Naprawdę jest mi niesłychanie przykro, że potencjał tej historii został tak zaprzepaszczony.

Czy polecę? No coż...szczerze, gdyby można było podzielić tę książkę na dwie części to pierwszą połowę polecam, na drugą szkoda czasu, bo ja już bym się nie chciała tak umęczyć.
Ale wiem, że jeśli kupujecie książkę, to płacicie za całość.
Więc może dla wypośrodkowania – polecam Wam tę książkę wypożyczyć z biblioteki.
A nóż może ktoś z wam będzie miał inne zdanie niż ja.

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dragon.

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-08-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Ach cóż to była za cudowna i przezabawna książka. Co ja się przy niej naśmiałam - to moje. Uwielbiam takie powieści z humorem. I choć nasza bohaterka Michalina przeszła przez wiele, rozbawiała mnie stale do łez. A te jej epickie teksty - SZTOS! :)
To jest tak życiowa powieść, tak realistyczna, że czyta się ją z ogromną przyjemnością i myślą: "Boże takie rzeczy to na porządku dziennym." Za to jeszcze większy plus dla autorki. Do tego książka jest napisana tak lekko i przejrzyście, że chwila moment i jesteśmy na ostatnim rozdziale. Fabuła baaaardzo mi się podobała. Postacie ciekawe, różnorodne i dają się lubić od pierwszych stron. Do tego piękne przesłanie, które ja wyniosłam z lektury - przyjaźń choć czasem burzliwa, przenosi góry i daje poczucie bezpieczeństwa. Warto mieć wokół sobie ludzi, na których można liczyć nawet o 3 nad ranem. Jestem zachwycona książka i ogromnie polecam. To zdecydowanie taki poprawiacz humoru! :D

Czego to w tej książce nie było! Niedługa, bo licząca około 400 stron powieść, a wydarzeniami mogłaby obdzielić przynajmniej trzy inne książki.
Główną bohaterką jest Michalina, 35latka, szczęśliwa mężatka i mama Boryska. Z tym szczęściem jednak nie do końca wyszło, bo przyłapuje swojego gapowatego męża na zdradzie i to zapoczątkuje lawinę wydarzeń, które odmienią jej życie.

Teraz, chwilę po skończeniu czytania mam bardzo mieszane uczucia. Bo niby wszystko w tej powiesci gra - mamy charyzmatyczną bohaterkę, multum akcji, miłość, zdradę, wątek kryminalny, a wszystko to podane w zabawny sposób. Tylko jak dla mnie było tego momentami za dużo. Ot, o jednego grzybka do barszczu.

Podziwiam autorkę za niebywałą wyobraźnię, bo to co przytrafia się Michalinie wykończyłoby już na starcie inne bohaterki. Fakt, Miśka jest trochę irytująca, momentami infantylna i z reguły przesadza, ale dzielnie walczy ze wszystkimi katastrofami jakie zsyła jej los. Powieść przyjemna, raczej nie wymagająca intensywnego skupienia, idealna na upały. I w pewien sposób optymistyczna, bo przecież żadnej z nas nie przytrafiają się takie sytuacje, prawda? Bardzo przyzwoita obyczajówka, która będzie ozdobą biblioteczki, bo wydawnictwo postarało się o przepiękne wydanie. Książka, którą jedni pokochają, drudzy znienawiadzą. Po której stronie będziesz?

"Do niedawna byłaś towarem do wyrwania. Co prawda z drugiej ręki, ale nadal atrakcyjnym, a teraz wypadłaś z obiegu. Jak zakupy w lumpeksie..."

Chyba żadna z nas nie chciałaby usłyszeć takich słów z ust najbliższej osoby kierowanych właśnie do nas samych. Że jak jar nam coś nie wyszło i nie z naszej winy zawalił się świat, to zaraz mamy być niczym towar z lumpeksu? Raczej nie! Przecież to nie koniec świata, że musimy zaczynać wszystko od nowa. Takie słowa usłyszy jednak bohaterka książki Agaty Bizuk o przewrotnym tytule „Narzeczona z second-handu” – Michalina.

Trzydziestopięcioletnia Michalina wiedzie spokojne życie u boku męża hipochondryka (oj ja bym się dogadała w tej sprawie :D), wychowuje synka Borysa i pracuje jako dziennikarka w lokalnym brukowcu. Jednak nic nie może wiecznie trwać, sielanka skończy się, gdy pewnego dnia Michalina odkryje, że jej mąż nie jest jednak taką niemotą, a wręcz regularnie ją zdradza! W jej życiu następuje koniec świata – wszystko wywraca się do góry nogami. Michalina zostaje sama z dzieckiem, na dodatek w pracy zaczynają się spore rewolucje. Ale żeby nie było tak dramatycznie – w jej życiu pojawi się nowy i przystojny mężczyzna. Czy u jego boku bohaterka ułoży sobie życie? Mogłoby tak może być, gdyby nie to, że nasza bohaterka co rusz pakuje się w kłopoty. Niezły galimatias tu będzie!

Jaka ta książka była fajna! Wiem, że tak nie powinno się pisać w recenzjach, ale nie będę owijać i po prostu napiszę wprost – ta książka była fajna i spędziłam dzięki niej kilka godzin pełnych odprężenia. Spodziewałam się, że będzie to książka lekka i idealna na wakacje – i taka właśnie jest ta książka. Nie jest jednak głupim romansikiem czy czytadełkiem, co to, to nie! Autorka w inteligentny i pełny ironicznego humoru opowiada o tym, że nasze życie jest przewrotne i nic nie jest nam dane na stałe. W książce znajdziemy nie tylko humor słowny, ale i też ten sytuacyjny, ma się wrażenie, że absurd goni absurd i można tylko się zastanawiać, w jakie to jeszcze kłopoty wpakuje się nasza bohaterka. I choć życie jej tego niestety nie oszczędzi, to czyta się to wszystko z taką lekkością, wybuchając co jakiś czas śmiechem, że jest to po prostu piękne. Uwielbiam takie lektury!

Fabuła, tak jak i nasza Michalina, jest nieźle zakręcona. Nie sposób przewidzieć tego, co jeszcze spotka naszą bohaterkę, jakie szaleństwa przygotował jej los. Narracja prowadzona jest przez samą Michalinę i ma się wrażenie, jakbyśmy siedzieli i słuchali zwierzeń przyjaciółki. Nie można odmówić jej charakterku, jest zadziorna, silna i nie sposób jej nie polubić. Nasza bohaterka może liczyć na silne wsparcie przyjaciół, którzy pomagają jej w każdej sytuacji i zawsze może na nich liczyć. Tacy przyjaciele to skarb! Ogromnym zaskoczeniem było wplecenie do fabuły wątku kryminalnego! Spodziewałam się, że będzie poruszony tylko wątek niewiernego męża i na nim będzie opierać się fabuła, a tu proszę, takie miłe zaskoczenie. Będzie trup, będzie kilku podejrzanych, oczywiście nasza Michalina zostanie wciągnięta w sam środek kryminalnej afery. A kto zabił? Sprawdźcie to już sami.

„Narzeczona z second-handu” to bardzo lekka historia mówiąca o tym, że zawsze po burzy wychodzi słonce. I choć nic nie jest dane nam raz na zawsze, to los daje nam drugą szansę i to tylko od nas zależy, w jaki sposób ja wykorzystamy. Książka jest idealna na wakacje, ale sprawdzi się też doskonale w pochmurne jesienne popołudnie czy wtedy, gdy będziemy potrzebowali książki, by zapomnieć o swoich problemach. Poprawa humoru gwarantowana!

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2019-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Michalina ma trzydzieści pięć lat, męża hipochondryka i mało prestiżową posadę w lokalnym brukowcu. Gdy odkrywa, że marudny małżonek regularnie ją zdradza, jej świat wywraca się do góry nogami. Zostaje samotną matką, w pracy czeka ją rewolucja, na horyzoncie pojawia się przystojny, młodszy mężczyzna... A to dopiero początek kłopotów. Czy Michalina odzyska kontrolę nad swoim życiem? Czy kobieta po przejściach ma jeszcze szansę na wielką miłość?

"W zasadzie takie historie zdarzają się najlepszym małżeństwom - czasem ludzie się po prostu zdradzają i jakoś żyje się dalej. Nie, to przecież bez sensu - skoro raz zdradził (o ile rzeczywiście był raz), sięgnie po drugi i następny zakazany owoc. I nigdy nie przestanie."

"Narzeczona z second-handu" to wznowienie powieści Agaty Bizuk wydanej przez Wydawnictwo Damidos. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zauroczona tą ciepłą, optymistyczną okładką. A co do treści, ona również okazała się być wartą, by zwrócić na nią uwagę.

Książka okazała się zgrabnym połączeniem romansu z wątkiem kryminalnym. Jednakże to ten pierwszy jest tym wiodącym. Mi taki sposób poprowadzenia fabuły pasuje. Muszę też dodać, iż zupełnie nie spodziewałam się wątku kryminalnego. Dzięki temu całość jest bardziej interesująca, intrygująca i dynamiczna.

Autorka porusza wiele problemów współczesnego świata. Jednym z nich jest samotne macierzyństwo. Każdy chyba wie jak niełatwo jest pogodzić obowiązki rodzicielskie, domowe, zawodowe. A gdy jest się samotną matką, tym bardziej jest to trudne zadanie. Czy Michalina to wszystko ogarnie? O tym już musicie przekonać się sami. Drugim istotnym tematem jest ukazanie wartości prawdziwej przyjaźni. Bo gdy ma się obok siebie osobę, która gotowa będzie nas wesprzeć czy pomóc w inny sposób, nasze problemy stają się bardziej znośnie.

"Nie ma co ukrywać - jestem samotną, starzejącą się kobietą (co prawda z jeszcze niezłym tyłkiem, ale jednak starzejącą się) z małym dzieckiem, okropnym szefem i brakiem perspektyw. Do tego niebawem pewnie zostanę pełnoetatową panną z odzysku. To jakiś koszmar."

Agata Bizuk postawiła na narrację pierwszoosobową, co pozwala nam lepiej poznać myśli, uczucia i emocje oraz zmiany, jakie zachodzą w głównej bohaterce. Bardzo podobało mi się to, iż Michalina jest w podobnym wieku co ja. To zawsze zbliża mnie do danej postaci, gdyż w pewnym sensie ma się już podobne doświadczenia życiowe, przeszło się przez podobne problemy. Choć muszę przyznać, że postać Michaliny nie każdemu czytelnikowi może się spodobać. Zresztą sama mam do niej mieszane uczucia. Po części dlatego, że swoim zachowaniem przypomina mi raczej nastolatkę, a nie dojrzałą kobietę. Ale mimo to kibicowałam jej i chciałam, aby uśmiechnęło się do niej szczęście.

Kolejną rzeczą, na którą zwróciłem uwagę były dość oryginalne imiona bohaterów. Bez wątpienia charakterystyczne, ale żeby aż ich tyle? A może idąc tropem pojawiającego się gęsto w fabule absurdu, taki był właśnie zamysł autorki? Dodam też, iż jedno nazwisko sprawiało, że za każdym razem, gdy się pojawiało, nie mogłam pohamować śmiechu. Przebiło wszystko!

Powieść cechuje wartka akcja, zaskakujące wydarzenia, żywe dialogi, humor sytuacyjny. Znajdziemy w tej książce pełno absurdów i czasem wręcz nieprawdopodobnych wydarzeń. Jednakże patrząc na całość, można odnieść wrażenie, że tak miało być.

"Narzeczona z second-handu" to niezobowiązująca, zabawna i romantyczna lektura na letni czas. To historia o życiu, w którym nic nie jest nam dane na zawsze. To powieść o przyjaźni, sile kobiecości, którą każda z nas posiada, ale nie zawsze jest jej świadoma oraz o drugiej szansie, którą warto dać przede wszystkim sobie. Polecam, mając nadzieję, że będziecie bawić się równie dobrze jak ja!

Narzeczona z second-handu
Agata Bizuk0
Okładka ksiązki - Narzeczona z second-handu

Michalina Okońska, redaktorka poczytnego brukowca, już od pierwszych stron książki wzbudza w Czytelniku sympatię, która wzrasta w miarę, jak bohaterka...

Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown