Nasz kawałek świata

Jakub pracuje w firmie reklamowej, ma pod sobą mały zespół i całym sobą angażuje się w swoje obowiązki. Ma swoje zasady i wymaga tego od swoich kolegów, z którymi współpracuje. Zależy mu by każdy tak jak on przykładał się do swojej pracy, po prostu by byli najlepsi.

Podczas jednej z imprez, na którą wyciągnęła go koleżanka poznaje tajemniczą kobietę, z którą postanawia zaszaleć. Robi coś, czego sam po sobie się nie spodziewał. Idą do jego mieszkania, pierwsze, co go zaskakuje to reakcja jego psa na nową osobę. Jednak kobieta jest bardzo tajemnicza, nic o sobie nie chce powiedzieć a nazywa siebie Kłopotami. Kuba zaskakując sam siebie chce rozwinąć tę relacje, mimo iż nie zna kobiety.

Czy Jakub stworzy związek z tajemniczą osobą? Kim jest kobieta, która skrywa tak wiele sekretów oraz czemu nie chce nic o sobie powiedzieć? Co nasz główny bohater będzie w stanie zrobić dla pani, która nazywa się Kłopoty?

To jest druga książka autora, którą miałam okazje czytać. Jak przy pierwszej jakoś ciężko było mi się wciągnąć w historię, tak przy tej było to samo. Początek moim zdaniem zaczyna się dosyć spokojnie.

Kuba jest postacią, która z jednej strony rozumiem, bo dla kobiety, do której coś zaczyna czuć jest w stanie zrobić wiele jak nie wszystko. Lecz z drugiej strony na każdym kroku podkreśla, że ma zasady, których nie jest w stanie naruszyć jednak, gdy przychodzi, co do czego to tą jedną najważniejsza łamie.

Trochę drażniło mnie to, że był na każde skinienie palca kobiety, o której nie wiedział zupełnie nic. Powinien czasem postawić się, a nie rzucać wszystko i lecieć jak na smyczy.

Dopiero w drugiej połowie książki zaczyna się coś dziać, choć mimo wszystko troszeczkę było to przekoloryzowane. Jak dla mnie było to dosyć przewidywalne niestety.

Książkę czyta się dosyć szybko jednak zabrakło mi czegoś, co by mnie wciągnęło w tę historię czegoś, co by sprawiło, że chciałabym jak najszybciej poznać co będzie dalej.

Może ktoś z was ma swoją jakąś ulubioną książkę tego autora, jeśli tak to podajcie tytuł w komentarzu.

Informacje dodatkowe o Nasz kawałek świata:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-09
ISBN: 9788381955232
Dodał/a opinię: MrsBookBook

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Nasz kawałek świata

Kup książkę Nasz kawałek świata

Za horyzont
Tomasz Kieres0
Okładka ksiązki - Za horyzont

Ona - piękna aktorka, żyjąca w świetle fleszy, nieustannie kreująca swój wizerunek na Instagramie. On - spokojny, melancholijny nauczyciel, ceniący swoją...

Miłość to wszystko, co jest
Tomasz Kieres0
Okładka ksiązki - Miłość to wszystko, co jest

Ona, Sonia, jest dwudziestopięcioletnią absolwentką prawa. On, Łukasz, czterdziestoletnim dziennikarzem zajmującym się muzyką i filmem. Ona jest córką...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz