Naturalista

Śmiało można napisać, iż Naturalista to thriller pozbawiony stereotypowej konstrukcji fabularnej oraz takich samych bohaterów. Tutaj wszystko co sprezentował nam autor, jest jak powiew świeżego powietrza w książkach w tymże gatunku. Mamy oryginalny wątek główny, zgrabnie poprowadzoną intrygę kryminalną, ciekawe opisy otoczenia i fascynującego głównego bohatera, który specjalizuje się w dość niecodziennej dziedzinie – jest bioinformatykiem. Cieszę się, że końcówka roku sprzyjała mi w ciekawe lektury, i tylko jedna okazała się niewypałem, ale nie o niej tutaj mowa.

„Kiedy życie stawia człowieka w sytuacji zero-jedynkowej, wówczas zyskuje on niezwykłą przejrzystość myśli”.

Naturalista to bez wątpienia bardzo interesująca i dobrze napisana książka, która potrafi przykuć uwagę czytelnika. Dużym atutem jest tutaj bogactwo naukowych detali, które nie przytłaczają odbiorcy, a wręcz odwrotnie, absorbują. Do tego dynamicznie poprowadzona akcja oraz odpowiednio dawkowane informacje. A jedynie czego mi tutaj zabrakło to większej porcji emocji.

„To jest zabójstwo. A pana interesuje morderstwo. – Na czym polega różnica? – Zabicie człowieka to rozwiązanie problemu. Ktoś natomiast morduje, ponieważ chce. Rozwodzi się pan z żoną, bo jej nie kocha. Morduje ją pan, bo jej pan nienawidzi”.

Mnie się książka podobała i być może nieco rozczarowało mnie zakończenie, które uważam za nazbyt przerysowane, ale w ostatecznym rachunku nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Czyta się ją szybko, na co w dużej mierze ma wpływ lekki styl autora oraz to, że potrafi zainteresować odbiorcę rozwojem wydarzeń, dlatego uważam, że można z nią spędzić kilka przyjemnych godzin. Naturalista otwiera cykl pod tytułem Theo Cray i osobiście jestem bardzo ciekawa, co też znajdzie się w kontynuacjach, dlatego będę wypatrywać zapowiedzi.

Informacje dodatkowe o Naturalista:

Kup książkę Naturalista

Powiększenie
Andrew Mayne0
Okładka ksiązki - Powiększenie

Nowa powieść autora bestsellerowego "Naturalisty"! Aby schwytać drapieżnika, musisz myśleć tak jak on. A żeby to zrobić - musisz odnaleźć go w sobie...