Nawet jeśli umrę w drodze

Autorka jest dziennikarką i publicystką oraz twórcą programu "Reportaż z wycinków świata".

"Ucieknę stąd. Ucieknę przed śmiercią. Przyjdę do ciebie, nawet jeśli umrę w drodze. Bo umieranie w drodze do ciebie jest lepsze niż życie w moim kraju".

Rozdzierające serce słowa, które aby dobrze zrozumieć trzeba przeczytać ponownie.
Co takiego czują ludzie, dla których wszystko będzie lepsze od pozostania we własnym kraju?
Autorka napisała bardzo wzruszający, pełen bólu i smutku reportaż o uchodźcach, ale jako ludziach, a nie przepychankach politycznych i szerzenia propagandy.
Autorka podczas swojej podróży zabiera nas do Aten, Włoch, Szwecji i Polski. Przedstawia historie ludzi należących do dziesięciu narodowości.
Poprzez ich opowieści pokazuje nam ich strach, płacz, ból, gorycz, ale i nadzieję na lepsze jutro.
Autorka w swoich podróżach skupiła się na historiach ludzi nie wchodząc w politykę, jedynie dostajemy zarys danej sytuacji. Co dla mnie jest na plus ponieważ słysząc słowo polityka już mi się słabo robi.
Temat głęboki jak rzeka, a każdy z nam widzi co się dzieje i komentarz tutaj jest zbędny.
Książka jest bardzo emocjonująca. Ci ludzie chcieli normalnie żyć w swoim kraju, mieć rodzinę, dzieci, iść do pracy robić zakupy, cieszyć się drobnostkami. Niestety większości z nich zostało to odebrane.
W imię czego?
Bardzo podoba mi się pióro autorki oraz sposób w jakim przekazała nam historie.
Wszystko jest podzielone na rozdziały, które mają podtytuły. Lubię taki zabieg w książkach tego typu.
Jeśli chcecie poczytać o ludziach, którzy stali się uchodźcami i tym co czują każdego dnia polecam.

Informacje dodatkowe o Nawet jeśli umrę w drodze:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-04-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Nawet jeśli umrę w drodze

Kup książkę Nawet jeśli umrę w drodze

Modlitewnik Święta Rita z Cascii
Monika Białkowska0
Okładka ksiązki - Modlitewnik Święta Rita z Cascii

Brutalny mąż, przynoszący same kłopoty synowie, a na dodatek bolesna rana na głowie. Jeśli ktoś zastanawia się nad sekretem skuteczności wstawiennictwa...

Święta ekipa. Inspiracje (nie tylko) dla młodzieży
Monika Białkowska0
Okładka ksiązki - Święta ekipa. Inspiracje (nie tylko) dla młodzieży

Czyjaś świętość nas onieśmiela, czasem może nawet przeraża. I trudno się dziwić, bo w oczach Boga jesteśmy wyjątkowi i nie mamy się stawać kopiami tych...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis