Nawrócony

"Musisz patrzeć sercem, nie tylko oczami, wtedy dostrzeżesz o wiele więcej".

"Nigdy nie jest za późno, aby obudzić w sercu miłość"

"Nawrócony" to romans z wątkiem mafijnym. Autorka wplotła mafię do świata duchownych. Po przeczytaniu opisu spodziewałam się świetnej książki, która mnie z pewnością nie zawiedzie. Czy było tak tym razem?

Główną bohaterką jest Sara, która została podrzucona jako niemowlę, pod drzwi zakonu. Wychowują ja siostry zakonne. Pewnego dnia, do zakonu wpadają gangsterzy, na czele ze swoim przywódcą Adamem. Żądają, aby ksiądz Witold udzielił ślubu zakochanej parze. Ksiądz stawia warunki, co nie podoba się to gangowi. Ksiądz zostaje pobity, a w jego obronie staje pyskata i odważna "Sarenka", która wpada w oko Adamowi. Od tego spotkania, życie tej dwójki zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni.
Co los szykuje dla tej dwójki? Czy dziewczyna odkryje swoje pochodzenie? Jaka tajemnica wyjdzie na jaw?

Mam bardzo mieszane uczucia. Ta książka nie była zła, ale też nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Wiem.. zawsze powtarzam, że książki to fikcja literacka i trzeba je traktować z przymrużeniem oka. W przypadku tej książki było mi naprawdę ciężko odciąć się od realnego świata, który ciągle przekładam na fabułę książki. Nie mogłam " wejść" i wczuć się w klimat powieści. 🤷
Szczerze mówiąc, czułam niedosyt wątku mafijnego. Zdecydowanie bardziej gustuję w bezwzględnych mafiozach, a Adam nie nie sprawiał takiego wrażenia. Ogromnym plusem tej książki były potyczki słowne między Sarą, a Adamem. Humoru nie brakowało też kolegom Adama. Byli naprawdę zgraną paczką i świetnie uzupełniali się, podczas różnych akcji. Bardzo polubiłam księdza Witolda. To naprawdę ciepła osoba, na której mogą polegać wszyscy. Daje szansę każdemu i zawsze widzi dobroć w człowieku.. ❤️ Okładka książki kupiła mnie od pierwszego spojrzenia. Książkę przeczytałam bardzo szybko, a wszystko dlatego, że została napisała prostym językiem. Najbardziej zszokował mnie koniec książki. Był nierealny, ale zaskakujący. Uważam, że warto samemu przeczytać książkę i wyrobić sobie o niej zdanie. Jeżeli szukacie książki z wątkiem mafijnym, który nie jest zbyt brutalny, to ta książka jest dla Was

Informacje dodatkowe o Nawrócony:

Kup książkę Nawrócony

Nigdy
Ewa Carla0
Okładka ksiązki - Nigdy

Ona, osiemnastolatka, która po kolejnej w życiu przeprowadzce ma nadzieję, że w końcu osiądzie gdzieś na stałe, gdzie znajdzie przyjaciół...