Nic więcej

Sylwia po studiach wraca do rodzinnego domu i zaręcza się ze swoim wieloletnim partnerem. Jednak nie jest to spełnienie jej marzeń, ponieważ nie czuje się spełniona w tym związku, ma wręcz wrażenie, że trwa przy Łukaszu z wygody i przyzwyczajenia jednocześnie niewiele od siebie dając i nie otrzymując niemal nic w zamian.

Wszystko zmienia się w chwili gdy poznaje Igora, współpracownika i wieloletniego przyjaciela ojca. Niemal wszystko wokół jest przeciwne uczuciu Tyc dwojga, ale w chwili gdy widzą się po raz pierwszy cały świat zamiera, a ich priorytety ulegają całkowitej przemianie. Czy taki związek ma szansę na przetrwanie?

Gdy Sylwia jest z daleka od Igora rozum podpowiada jej, że powinna zerwać tę niezdrową relację utrzymywaną przed wszystkimi w tajemnicy, jednak gdy tylko ich oczy się spotykają nic wokół się już nie liczy.

***

Książka nie tylko o miłości. Autorka w świetny sposób ukazuje zawiłość ludzkich uczuć oraz bezradność w obliczu głębokiej miłości. Uczucie, jakie zdarza się raz na milion, a droga do jego spełnienia usłana jest cierniami.

Znajdziemy tutaj przede wszystkim analizę ludzkich słabostek, ale także siły charakteru, która pozwala zwyciężyć przeciwności losu. Ludzkie uprzedzenia, które zostają czytelnikowi ukazane skłaniają do przemyślenia własnych zachowań – czy głośno wrażając pewne poglądy nie ranimy innych? A może wyrządzamy krzywdę bliskim osobom poprzez zatajanie pewnych informacji?

Główną bohaterką mogłaby by niemal każda z nas, ponieważ opisywani bohaterowie są zwykłymi ludźmi pełnymi wad i niepewności, dzięki czemu czytelnik utożsamia się z nimi i lubi ich jeszcze bardziej.

Książka, którą czyta się bardzo przyjemnie i niemal na jednym wdechu zastanawiając się, jak postąpiłoby się w podobnej sytuacji. Czy najważniejsza jest miłość czy nasza odrębność?  Czy warto postawić wszystko na jedną kartę i zaryzykować niemal wszystko dla tej jednej osoby, przy której wszystko wydaje się piękniejsze? Na te i jeszcze wiele innych pytań czytelnik musi sobie odpowiedzieć podczas czytania. Świetna książka, po którą koniecznie trzeba sięgnąć. Ja cieszę się, ze zasiliła szeregi mojej domowej biblioteczki.

Informacje dodatkowe o Nic więcej:

Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: 2020-11-18
Dodał/a opinię: zaczytanalala

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Nic więcej

Kup książkę Nic więcej

Następnym razem
Karolina Winiarska0
Okładka ksiązki - Następnym razem

Ile razy można nie dostrzec miłości zanim będzie za późno? Poruszająca opowieść o życiu oraz miłości, która nie przemija - idealna na zimowe...

Na zawsze
Karolina Winiarska0
Okładka ksiązki - Na zawsze

Ile razy można się zakochać? Olga rozpoczyna nowy etap w życiu i wyrusza na drugi koniec świata. Zostawiając pensjonat w Bieszczadach, daje się ponieść...