Nie będę aniołem

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2021-11-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366332805
Liczba stron: 336
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Dominika Kus

Ocena: 5.25 (4 głosów)

To, że ponosimy konsekwencje własnych decyzji nie jest nowością, lecz czy zastanawialiście się, jakie pokłady energii drzemią w człowieku? Trudno ocenić, jak zachowałabym się w sytuacji, w jakiej znalazła się bohaterka. Wiem jednak, że dla dzieci zrobiłabym wszystko, o czym niejednokrotnie się już przekonałam. Jeżeli chodzi o ich obronę, to też nie jestem aniołem 😎

Małgosia Zacharow pracuje w branży hotelowej, ma przystojnego męża i dwie dorosłe córki. Kiedy spieszy się na kurs języka hiszpańskiego, o mało nie dochodzi do wypadku. Ze szponów śmierci ratuje ją atrakcyjny biznesmen, który, jak się później okazuje, jest gangsterem. Od tamtego feralnego zdarzenia jej życie posypało się, jak domek z kart. Ktoś zaczyna ją śledzić, dowiaduje się o zdradzie męża, i jak z deszczu pod rynnę, wpada w ręce przestępczego światka. Jak kostki domina, jeden incydent pociąga za sobą kolejne. Tak to, w ciągu jednego dnia, szczęśliwe i poukładane życie Małgorzaty Zacharow rozpada się na milion kawałków. 

"Zastanawiała się, w jakie gówno wdepnęła. Wystarczyły dwa tygodnie, żeby że szczęśliwej mężatki z dobrą pracą i wspaniałymi córkami stała się zdradzoną żoną, uwikłaną w związek z niebezpiecznym gangsterem". 

Ile jestem w stanie poświęcić dla dobra własnych dzieci? Bohaterka tej powieści zrobi wszystko, by je ochronić. Strach o najbliższych daje jej siłę, o jakiej nawet nie wiedziała. Z dnia na dzień dowiaduje się o coraz gorszych rzeczach na temat swojego męża. Jej umysł nie jest w stanie pojąć, z kim tak naprawdę mieszkała przez 20 lat. 

Po raz pierwszy spotykam się z twórczością pisarki i na pewno sięgnę jeszcze po jej inne powieści. Styl pisania autorki, sekrety i emocje zawarte w książce spowodowały, że szybko przebrnęłam przez fabułę. Co do gatunku, to określiłabym tę powieść jako kryminalno-obyczajową. Uświadamia, że wielu z nas, zwykłych, grzecznych ludzi, może tak naprawdę nosić maski.

"Pod cienką warstwą normalności jest głębokie bagno przekrętów, łapówkarstwa, prostytucji, stręczycielstwa, narkotyków, zwykłej gangsterski i morderstw. Zdziwiłabyś się, ilu jest ludzi pokroju Zacharowa: tak zwanych szanowanych obywateli, którzy mają sekrety mroczne, jak opuszczone wyrobiska kopalń".

Tagi: literatura obyczajowa proza polska

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Nie będę aniołem

Kup książkę Nie będę aniołem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Przypadek Lidki
Izabela Grabda0
Okładka ksiązki - Przypadek Lidki

Czy wyczekany urlop w spokojnych górach Sowich, może spowodować trzęsienie ziemi w uporządkowanym z takim trudem życiu Lidki? Czy przypadek, który...

Życie od nowa
Izabela Grabda0
Okładka ksiązki - Życie od nowa

Jedno chce, to nie chce drugie. Malwina nie przypuszczała, że cytat z wierszyka, którego uczy swoich podopiecznych w przedszkolu, stanie się mottem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Lekkie objawy życia
Tomasz Białkowski
Lekkie objawy życia
Centrum śmierci
Tom Shachtman
Centrum śmierci
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy