Nie będę twoim bohaterem

„Nie mogę uwierzyć, że to ten sam chłopak, który stanął w naszej obronie. Teraz wygląda tak spokojnie, a wtedy, w słabym świetle latarni, przypominał wojownika”.

💙💙💙

Potrzeba nie lada odwagi i samozaparcia, żeby wbrew wszystkiemu podążać do przodu mimo balastu na plecach, który próbuje ściągać cię w dół. Trzeba mieć serce na odpowiednim miejscu, by mimo otaczającego dusze mroku pozwolić sobie na miłość. A przede wszystkim trzeba być po prostu dobrym człowiekiem, by pomagać innym bez zastanowienia i bezinteresownie.

To sobie właśnie pomyślałam, kiedy poznałam Arka bohaterka książki „Nie będę twoim bohaterem” autorstwa Beaty Sagan.

Biorąc do ręki tę pozycję, zastanawiałam się jaka treść kryje się za tym tytułem. Czy będzie to wyciskacz łez, czy raczej słodka opowieść miłosna? Byłam zaintrygowana, dlatego z zapałem zabrałam się do czytania. Co się okazało?

Jest to książka niezwykle przyjemna w odbiorze. Bardzo łatwo i szybko się ją czyta. Może to dziwić zważywszy na to, iż bohaterowie, a właściwie jeden bohater Arek ma za sobą trudną przeszłość.

Chłopak pochodzi z patologicznej rodziny, przez co zdążył już mimo młodego wieku wpakować się w kłopoty. Postanawia jednak zawalczyć o siebie i o swoją przyszłość. Uwalnia się od matki alkoholiczki i wraca do szkoły by zdać maturę.

My poznajemy go w momencie, kiedy po raz pierwszy (tak, bo takich sytuacji będzie więcej) udziela pomoc Malwinie. Wzorowej uczennicy, która jest zaintrygowana tajemniczym kolegą ze szkoły.

Malwina to postać, która może wydawać się zupełnie normalna. No, ale pomyślcie. Ile znacie osób, które odrzucają uprzedzenia, które nie wierzą w plotki i postępują, tak jak podpowiada im serce? Mowa tutaj oczywiście o czasach szkolnych, gdzie opinia wydana przez rówieśników może wpływać na całe lata, a już przede wszystkim zbyt łatwo jest przyswajana przez młodych ludzi.

Dlatego uważam, że ta książka to idealny romans dla młodzieży, choć oczywiście nie tylko. Jednak myślę, że to właśnie młodsze grono może wynieść z niej zdecydowanie najwięcej. Nie zależnie jednak od wieku na pewno uda wam się rozczulić w trakcie czytania.

Piękna książka, wartościowa i zdecydowanie warta polecenia.

Informacje dodatkowe o Nie będę twoim bohaterem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-09
Dodał/a opinię: za_czytamm

Zobacz opinie o książce Nie będę twoim bohaterem

Kup książkę Nie będę twoim bohaterem

Z tobą zawsze
Beata Sagan0
Okładka ksiązki - Z tobą zawsze

Joasia ma wszystko, o czym marzy typowa nastolatka. Jest ładna, popularna i lubiana. Ma kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Do pełni szczęścia...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;