Z tobą zawsze

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2020-04-09
Kategoria: Romans
ISBN: 9788366425453
Liczba stron: 330

Ocena: 5 (1 głosów)

Joasia ma wszystko, o czym marzy typowa nastolatka. Jest ładna, popularna i lubiana. Ma kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko jednego – chłopaka. Wybrankiem jej serca jest nikt inny, jak sam Marek – najprzystojniejszy i najfajniejszy chłopak w całej szkole. Joasia ma ostatni rok, żeby zdobyć jego serce i pójść z nim na studniówkę. Wydaje się, że na drodze stoją jedynie jej nadopiekuńcza mama oraz wkurzający sąsiad.

Czy faktycznie tak jest? A może to właśnie sama Joasia jest przeszkodą na drodze do swojego szczęścia?

Tagi:

Kup książkę Z tobą zawsze

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Z tobą zawsze

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-04-27, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Joasia ma wszystko, o czym marzy typowa nastolatka. Jest ładna, popularna i lubiana. Ma kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko jednego – chłopaka. Wybrankiem jej serca jest nikt inny, jak sam Marek – najprzystojniejszy i najfajniejszy chłopak w całej szkole. Joasia ma ostatni rok, żeby zdobyć jego serce i pójść z nim na studniówkę. Wydaje się, że na drodze stoją jedynie jej nadopiekuńcza mama oraz wkurzający sąsiad. Czy faktycznie tak jest? A może to właśnie sama Joasia jest przeszkodą na drodze do swojego szczęścia?

Ponownie w ostatnim czasie mam do czynienia z debiutem, który zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Książka była dla mnie swojego rodzaju powrotem do szkolnych czasów, pierwszych miłości, porywów serca. Czegoś, co zdarza się tylko raz w życiu, co rzutuje na to, jak będą wyglądać nasze przyszłe związki.

"Uśmiecham się szeroko. Nie mogę go rozgryźć, po co robi to wszystko. Dlaczego się mną przejmuję? Wiem jedno: chciałabym, żeby zawsze się tak do mnie uśmiechał."

Beata Sagan ukazuje nam świat widziany oczami nastolatki. Świat równie piękny co rozczarowujący. Bo rozczarowują tzw. "przyjaciółki", chłopak do którego wzdycha główna bohaterka Joasia. Jo jest pogubiona w swoich uczuciach i myślach. Do tego dochodzi jeszcze chęć akceptacji i popularności wśród rówieśników. Dziewczyna zaczyna się buntować przeciwko zasadom i zakazom rodziców. Później obserwujemy jej ciekawą przemianę. Autorka realnie oddała targające dziewczyną emocje i rozterki, jej zachowanie, popełnione błędy wieku młodzieńczego.

"Serce wali mi jak oszalałe, bo ciągle nie wiem, czy dobrze robię, ale nie potrafię żyć bez niego, to jakby ktoś wyssał cały tlen i kazał mi oddychać. Duszę się na każdą myśl o nim."

Historia ta przypomina, że to, czego szukamy zwykle jest na wyciągnięcie ręki, tuż obok. Wystarczy tylko to dostrzec. Podobało mi się przedstawienie relacji rodzinnych, zwłaszcza Joasi z matką. A także to, jak ważne jest zaufanie i nie udawanie kogoś innego, niż się jest w rzeczywistości.

"Z tobą zawsze" to pełna realizmu, wzruszeń, humoru i emocji powieść o drodze ku dojrzałości, zauroczeniu, pierwszej miłości, poszukiwaniu samego siebie, trudnych wyborach, popełnionych błędach i nauce przyznania się do nich. Polecam zwłaszcza młodzieży, a także rodzicom, by lepiej zrozumieli swoje nastoletnie dzieci.

Link do opinii

Joasia jest licealistką, będącą w grupie popularnych dziewczyn. Potajemnie wzdycha do Marka, który od dawna jest jej obiektem pożądania. Skrycie liczy, że zostanie przez niego zaproszona na studniówkę, a także, że zostaną parą. Niestety, nie wszystko jest takie proste, o czym niebawem się przekona... Co przydarzy się dziewczynie? Jakie podejście ma Marek?


"Z Tobą zawsze" to świetna opowieść o losach nastolatków. Autorka, Beata Sagan tworzy historię, w której przeplatają się wszelkie obecne problemy. Pojawia się miłość, przyjaźń, bunt, a także "zakładanie maski", bycie kimś innym. Styl pisania jest bardzo przyjemny, wciągający, pozwala oddać się w całości lekturze. Jest lekka, a jednocześnie idealnie oddająca rzeczywistość.
Bohaterowie zostali stworzeni z pomysłem, każdy z nich jest wyjątkowy, posiada swój własny charakter. Książka ta, jest idealnym powrotem do naszej przeszłości, pozwala powspominać to, co minęło. Pierwsze miłości, przyjaźnie, imprezy.


"Z Tobą zawsze" oceniam na 9/10. Historia jest jedną z najlepszych młodzieżówek, jakie miałam okazję czytać. Fabuła jest wciągająca, porusza ważne zagadnienia. Jest pełna mocnego brzmienia, fragmentów muzycznych, które w pewnym momencie wręcz zastępują niektóre słowa. Muzyka odgrywa znaczącą rolę, pozwala przenieść się czytelnikowi w inny klimat.
Warto wspomnieć, że jest to debiutancka powieść autorki. Zachęcam do zapoznania się z tą lekturą, oraz czekam na kolejne historie pisarki.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje