Nie będę twoim bohaterem

Jak często zdarza się wam sięgać po książki młodzieżowe? Ja zaczytuję się nimi w każdym wolnym momencie, gdyż przy takich powieściach człowiek naprawdę odrywa się od codzienności, zapomina o problemach i przenosi się w całkowicie inny świat.

Pani Beata od pierwszych stron czaruje swym plastycznym i lekkim piórem, wciągając nas w świat nastolatków, ale nie wyimaginowany, lecz prawdziwy, realny, bolesny, pełen problemów, które przytłaczają głównego bohatera. Zachwyciłam się tą lekturą, oddałam jej serce i jestem pewna, że nie jeden czytelnik będzie oczarowany.

Arek nie miał lekko. Ojciec porzucił rodzinę, brat wylądował w więzieniu, a matka z ojczymem topią smutki w alkoholu, nie zwracając uwagi na chłopaka, który ma dość takiego życia i czeka tylko aż zda maturę by zacząć życie po swojemu. Młodzieniec nie ma przyjaciół, jest samotnikiem i nie panuje nad agresją. Pewnego razu mimowolnie staje się bohaterem, gdyż ratuje z opresji dwie koleżanki z klasy. Od tej pory Malwina, totalne jego przeciwieństwo, stara się do niego zbliżyć i poznać go lepiej.

Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki? Czy te przeciwieństwa zaczną się przyciągać? Czy Arkowi uda się zrealizować swe zamierzenia?

Ta historia jest naprawdę piękna, pełna prostoty, przepełniona bólem, cierpieniem i tak realistyczna, że wszystko co zawiera fabuła, wydaje się iż dzieje się naprawdę. Poruszone przez autorkę tematy są trudne i wciąż tak aktualne, bo niestety często obecne są w naszym codziennym życiu.

Zachęcam was bardzo, ale to bardzo gorąco do przeczytania tej książki. Emocje towarzyszą nam przez cały czas od początku aż do zakończenia, nuda nie grozi, gdyż akcja jest dynamiczna i ciągle coś nowego się tu dzieje. Mamy tu prawdziwą przyjaźń, pierwszą młodzieńczą miłość, która swą siłą potrafi zmienić życie młodego człowieka i pomóc mu widzieć świat i otoczenie zupełnie z innej perspektywy.

Ja cudownie spędziłam czas z lekturą i tego samego wam życzę. Polecam, bo powieść jest bardzo wartościowa i niezwykle ciekawa. Skusicie się? Myślę, że tak!

Informacje dodatkowe o Nie będę twoim bohaterem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-09
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Nie będę twoim bohaterem

Kup książkę Nie będę twoim bohaterem

Z tobą zawsze
Beata Sagan0
Okładka ksiązki - Z tobą zawsze

Joasia ma wszystko, o czym marzy typowa nastolatka. Jest ładna, popularna i lubiana. Ma kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Do pełni szczęścia...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;