Nie będę twoim bohaterem

Arek marzy o tym żeby jak najszybciej wyrwać się z patologicznego domu. Pewnego wieczoru ratuje z opresji dwie dziewczyny - Malwinę i Alicję, które chodzą z chłopakiem do klasy. To wydarzenie całkowicie wywraca życie chłopaka do góry nogami. Jakie tajemnice skrywa Arek? Czy pozwoli sobie na odrobinę szczęścia?

Bardzo lubię książki młodzieżowe i wbrew pozorom wcale nie odbiegają poruszaną w nich tematyką od tych "poważniejszych" pozycji. Autorka stworzyła tutaj naprawdę ciekawą, poruszająca i wciągającą fabułę. Z zainteresowaniem śledziłam losy Arka i Malwiny i byłam bardzo ciekawa jak autorka poprowadzi ich losy. Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu możemy ich zdecydowanie lepiej poznać. Muszę przyznać, że od pierwszych stron polubiłam Malwinę i Arka, chociaż są totalnymi przeciwieństwami, w kluczowych momentach idealnie się uzupełniali.
Czytając tą historię jestem pewna, że każdy z Was bedzie odczuwał wiele emocji - poczucie niesprawiedliwości, strach, empatię, ale również szczęście. Momentami z kart tej powieści wylewają się ogromne pokłady bólu i cierpienia i naprawdę ciężko mi nawet sobie wyobrazić czego musiała doświadczać główny bohater. Autorka poprzez postać Arka pokazuje jak wiele jest w stanie udźwignąć człowiek by zawalczyć o siebie i swoją przyszłość. Na szczęście miał obok siebie kilka życzliwych osób, które tak jak ja kibicowały chłopakowi i bez których z pewnością byłoby Arkowi zdecydowanie trudniej osiągnąć wszystko co sobie zapragnął.
"Nie będę Twoim bohaterem" to niezwykle poruszająca i pełna emocji historia przede wszystkim pokazująca, że nie należy oceniać kogoś przez pryzmat tego skąd pochodzi, również o potędze przyjaźni, bo tej tutaj sporo i o miłości, która tak naprawdę "uzdrowiła" Arka i sprawiła, że spojrzał na niektóre sprawy zupełnie inaczej. Ja jestem zauroczona tą historią i czekam na więcej Pani Beato! Moja ocena to 9/10.

Informacje dodatkowe o Nie będę twoim bohaterem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-09
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Zobacz opinie o książce Nie będę twoim bohaterem

Kup książkę Nie będę twoim bohaterem

Z tobą zawsze
Beata Sagan0
Okładka ksiązki - Z tobą zawsze

Joasia ma wszystko, o czym marzy typowa nastolatka. Jest ładna, popularna i lubiana. Ma kochającą rodzinę i wiernych przyjaciół. Do pełni szczęścia...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis