Nie moja matka

"Co, jeśli okaże się, że okłamuje Cię osoba, której ufasz najbardziej na świecie".
Takie zdanie widnienie na okładce, a do tego wózek na zdjęciu.
Jak tu się nie skusić na książkę, która jest na dodatek thrillerem psychologicznym.
Od pierwszych stron akcja potoczyła się tak szybko, że zaczęłam się zastanawiam o co chodzi.
Mamy przyjęcie urodzinowe na którym jest babcia rocznej solenizantki. Nagle puka policja i aresztuje ją, oskarżając o zbrodnie i porwanie sprzed trzydziestu lat.
Jej córka nie może w to uwierzyć. To nie może być prawda, że jej ukochana i troskliwa matka dopuściła się czegoś tak okropnego.
Czy to koniec tajemnic? Czyją jest córką?
Co takiego wydarzyło się w przeszłości? Kim naprawdę jest osoba, która podaje się za jej matkę?
Autorka fabułę przedstawia nam na dwóch płaszczyznach czasowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładniej określić sytuacje i wciągnąć się w całą historię, która rozpędza się i biegnie do przodu jak szalona. Z każdą kolejną stroną zamiast być bliżej prawdy to byłam coraz bardziej zakręcona. Autorka stworzyła tak dobrą historię, tak ją podkręciła, a czytelnikiem sobie pogrywała jak chciała. Świetny styl pisarski, do tego proste zdania, które były zaskakująco dobrym zabiegiem. Brak zbędnych ozdobników i odwracania uwagi. Konkret za konkret.
Bardzo dobry thriller psychologiczny. Słowo psychologiczny nabiera tu nowego znaczenia.

Informacje dodatkowe o Nie moja matka:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-10-27
ISBN: 9788381957151
Tytuł oryginału: Not My Mother
Tłumaczenie: Malwina Maria Stopyra
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Nie moja matka

Kup książkę Nie moja matka

Rok z dinozaurami
Miranda Smith0
Okładka ksiązki - Rok z dinozaurami

365 DINOZAURÓW NA KAŻDY DZIEŃ ROKU W tej książce spotkasz najbardziej zdumiewające stworzenia, jakie kiedykolwiek chodziły po Ziemi. Od okrutnego tyranozaura...

Kochająca żona
Miranda Smith0
Okładka ksiązki - Kochająca żona

ZROBIŁABYM WSZYSTKO, BY CHRONIĆ SWOJE DZIECI. TO MOJA WINA, ŻE SĄ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE... Nasz dom wakacyjny jest piękny. Z pastelowoniebieskimi ścianami...