Nie moja matka

Zapraszam wszystkich na recenzję thrillera psychologicznego pt. "Nie moja matka" autorstwa @mirandasmithwriter.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Filia

North Bay to małe nadmorskie miasteczko nad Atlantykiem, rzadko zdarzały się tu jakieś skandale. Trzydziestoletnia Marion samotna matka, świętuje z przyjaciółmi pierwsze urodziny swojej Avy. W trakcie przyjęcia do restauracji The Shack przychodzą policjanci i aresztują Eileen Sams - matkę Marion.

Marion przeżywa koszmar, nie może odnaleźć się w obecnej rzeczywistości. Dlaczego jej mama została oskarżona o porwanie dziecka i morderstwo? Kim jest Sarah Paxton? Wszyscy znają ją jako Eileen Sams. Jest troskliwa, krucha, niezdolna do czegokolwiek. Podobne zdanie w tej kwestii ma Des, współwłaścicielka The Shack, przyjaciółka od ponad 30 lat.

Carmen Baks jest prawniczką, najlepszą przyjaciółką Marion, będzie także obrońcą w sądzie.

W latach 80-tych w New Huten w najzamożniejszej dzielnicy miało miejsce porwanie niemowlęcia, małej Caroline, matka Amelia została zaatakowana, Bruce Parker zamordowany. Czy śmierć Bruce 'a, mogła być rezultatem samoobrony? Jaką mroczną tajemnicę ukrywa Bruce?

Marion zaczyna wierzyć w mroczne historie. Ma wiele wątpliwości, czy jej jedyny rodzic, jej matka, osoba, której ufała najbardziej na świecie, mogła zrobić coś tak potwornego.

Do North Bay przyjeżdża Amelia Parker, ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby zatuszować własne skandale, czy sfabrykować wyniki testu DNA. Przez nią w więzieniu stanowym dochodzi do przemocy. Eileen zostaje ranna i przewieziona do szpitala. Amelia na pierwszy rzut oka, to ucieleśnienie ideału. Zdobyła zaufanie kiedyś u Eileen a teraz u Marion, czy może być aż taką manipulantką?

Marion zaczyna wątpić co jest prawdą a, co jest kłamstwem.

Czy córeczka Ava może być w niebezpieczeństwie?

Jej były chłopak Evan powraca po latach, dyplom Sandersona dałby mu przepustkę do robienia kariery wszędzie. Dlaczego wrócił do Norh Bay? I czemu teraz?

Co jest w zielonej teczce, którą w skrytce znajduje Marion Sams?

Dla mnie był to niezmiernie wciągający thriller psychologiczny, wprost idealny, o mrocznej, bogatej fabule aż do zakończenia książki trzymający czytelnika w niepewności. Wielkie gratulacje dla autorki @mirandasmithwriter za stworzenie tak mrocznego thrillera psychologicznego. Polecam gorąco 😉

Informacje dodatkowe o Nie moja matka:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-10-27
ISBN: 9788381957151
Tytuł oryginału: Not My Mother
Tłumaczenie: Malwina Maria Stopyra
Dodał/a opinię: Czytajka93

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Nie moja matka

Kup książkę Nie moja matka

Rok z dinozaurami
Miranda Smith0
Okładka ksiązki - Rok z dinozaurami

365 DINOZAURÓW NA KAŻDY DZIEŃ ROKU W tej książce spotkasz najbardziej zdumiewające stworzenia, jakie kiedykolwiek chodziły po Ziemi. Od okrutnego tyranozaura...

Rozmnażanie roślin przewodnik krok po kroku
Miranda Smith0
Okładka ksiązki - Rozmnażanie roślin przewodnik krok po kroku

Książka jest wyczerpującym źródłem informacji o metodach rozmnażania roślin sadzonych w ogrodach, oczkach wodnych, warzywnikach, a także rosnących dziko...