Nie wiesz dlaczego

Akcja książki rozpoczyna się w dniu zamachu terrorystycznego w Liceum Freuda. Dagmara po raz ostatni widziana była przez jej przyjaciółki, gdy wsiadała do nieznanego samochodu. Potem ślad po niej zaginął. Na podstawie zeznań Marty, Gosi i Wiki policja podejrzewa ucieczkę z domu. Co ukrywała przed koleżankami Daga, że postanowiła zniknąć? I czy to na pewno była ucieczka?

Marcel Moss jest znany z tego, że nie boi się poruszać trudnych tematów. Czwarty tom serii o licealistach jest tego dowodem. Kolejny raz książka porusza i skłania do refleksji.

Do czego może doprowadzić wykluczenie społeczne? Jakie będą skutki wyobcowania? Do czego skłonny jest człowiek osamotniony z poczuciem braku zrozumienia?

Dzisiaj świat wygląda inaczej niż chociażby dwadzieścia lat temu. Wtedy oczywiście też dochodziło do aktów przemocy wśród rówieśników, zarówno fizycznych i jak i psychicznych. Ale obecnie fala hejtu, upokorzenie, zdeprawowanie sięga o wiele dalej. Świadomość, że najmniejszy błąd może zostać wrzucony do sieci, upubliczniony milionom ludzi może doprowadzić do nieszczęścia.

Główna refleksja, która nasuwa się w trakcie lektury - nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę i problemy osób z naszego otoczenia. Nie dajmy się zwieść sztucznym uśmiechom i zapewnieniom, że wszystko jest ok. Jeśli cokolwiek nas niepokoi w zachowaniu najbliższych nie przechodźmy nad tym do porządku dziennego. Reagujmy, ufajmy naszej intuicji.

Od pierwszego tomu nie ukrywam, że jest to moja ulubiona seria autora, choć nastolatka już dawno nie jestem. Mam jednak z takową do czynienia na codzień, więc chętnie sięgam po tegu typu lektury.

To czego chciałabym życzyć nie tylko moim córkom, ale każdemu - to, aby miał przy sobie chodź jednego bliskiego przyjaciela, który będzie trwać przy jego boku nie tylko w tych dobrych chwilach, ale i tych gorszych.

Informacje dodatkowe o Nie wiesz dlaczego:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-07-13
Dodał/a opinię: zaczytanababka

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Nie wiesz dlaczego

Kup książkę Nie wiesz dlaczego

Nie odpisuj
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Nie odpisuj

Thriller psychologiczny tajemniczego autora profilu ZWIERZENIE. Już 100 000 Polaków zdradziło mu swoje najgłębsze sekrety. Thriller, na który czeka...

Nie krzycz
Marcel Moss0
Okładka ksiązki - Nie krzycz

Nowy thriller psychologiczny autora bestsellerowych ,,NIE ODPISUJ" i ,,NIE WIESZ WSZYSTKIEGO" Jesteśmy tak przyzwyczajeni do hejtu, że nikt się nie...