Nie wygrasz ze mną

Gabriela Sawicka ponownie staje przed trudnościami, które spadają na nią na każdym kroku. Szantaż, zacieranie śladów wysysają z niej spokój i poczucie bezpieczeństwa. Do tego wszystkiego przychodzi jej pracować nad kolejną trudną sprawą.
Diana Brzezińska nie próżnuje i ponownie stawia główną bohaterkę przed trudnymi wyborami. Oczywiście Sawickiej nie brakuje hardości, jak to było w poprzednich tomach serii. Jednak jej moralność wystawiana jest na próbę i posunie się do nieodwracalnych działań.
Klimat w "Nie wygrasz ze mną" jest gorący i przyznaję, że takiej bomby się nie spodziewałam. Zastanawia mnie, ile jeszcze główna bohaterka musi przeżyć, by mogła w miarę spokojnie żyć i pracować. Niestety, pakując się w kolejne problemy, zostaje wciągana coraz głębiej do bagna, w którym się znalazła. Dziwię się, że współpracownicy mają do niej jeszcze cierpliwość.
Z drugiej strony nie ma się co dziwić, że Sawicka idzie przez życie tak, jak ukazuje to Brzezińska na kartach powieści. Traumatyczne przeżycie, otarcie o śmierć, dążenie do zemsty, parcie do przodu bez taryfy ulgowej sprawiają, że trudno jest żyć normalnie. Słowo "normalność" chyba nie istnieje w słowniku kobiety.
Atmosfera się zagęszcza, napięcie rośnie do niewyobrażalnych rozmiarów, a zakończenie książki sprawia, ze wstrzymuje się oddech. Jestem pełna podziwu tak świetnie
skonstruowanej historii. Nie jest to kryminał z gatunku tych trudniejszych, cięższych, ale warty uwagi. Czyta się ekspresowo i aż żal ściska, że książka kończy się tak szybko. Nie pozostaje nic innego, jak czekanie na kolejne perypetie prokurator Sawickiej. Coś czuję, że będzie równie gorąco, jak w poprzednich tomach. Czytajcie, naprawdę!

Informacje dodatkowe o Nie wygrasz ze mną:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-09-28
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Nie wygrasz ze mną

Kup książkę Nie wygrasz ze mną

- Co się porobiło z tym miastem? - spytał Kudyba. - Nigdy, kurwa, nie było tak źle. - Nowy polski ład - odparła Sawicka. - Nic dodać, nic ująć.

Postrzegasz świat zerojedynkowo, żyjesz w jakiejś pieprzonej bajce. Wszystko jest czarne albo białe, i chuj, nic więcej. Moje życie jest inne.

Odejdziesz ze mną?
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Odejdziesz ze mną?

Finał bestsellerowej kryminalnej serii o duecie, w którym aż iskrzy. - Słyszałaś o seryjnym zabójcy ze Szczecina? - spytał Krystian. - Media nazwały...

Wizjoner
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Wizjoner

W Szczecinie dochodzi do serii zabójstw. Bezwzględny morderca perfekcyjnie zaciera ślady, zostawia na ofiarach jedynie swój symbol - niewielki i prawie...