Niebiańskie osiedle

"Chcesz znaleźć spokój i ciszę? Chcesz w tym zwariowanym świecie trafić do wymarzonego miejsca, w którym otoczą Cię życzliwość, miłość i ciepło płynące wprost z serca ? Każdy ma prawo do zasłużonego odpoczynku po ciężkiej pracy. Ty również możesz mieć to wszystko na wyciągnięcie ręki. Niebiańskie Osiedle czeka na Ciebie."

I tu nasuwa się pytanie. Czy można sprzedawać miejsca w niebie ? Ile to kosztuje? I czy znajdą się tacy, którzy skorzystają z takiej oferty?

Jestem totalnie zaskoczona. Nowe oblicze Ćwirleja i jakże fenomenalne. Do tej pory autor w swoich książkach zabierał nas w czasy bardziej odległe od tych współczesnych. Tym razem fabuła książki rozgrywa się czasach obecnych.
Poznajemy dziennikarza Marcina Engela, który dostaje propozycje nagrania spotu reklamowego. Kolejną ważną postacią jest babcia Matylda, była funkcjonariuszka MO. Kobieta na własną rękę postanawia wszcząć śledztwo w sprawie wizji jaką ksiądz Sylwester przedstawia swoim "wybrańcom". I mamy jeszcze Franciszka, młodego policjanta, który po przeniesieniu się z Piły do Warszawy od razu dostaje do rozwikłania zagadkę samobójstwa straszego małżeństwa.
Autor napisał świetny kryminał, w którym poruszył dwa ważne i kontrowersyjne tematy jakim jest polityka i religia. Z pewnością znajdzie się grupa osób, którym książka nie przypadnie do gustu, choćby właśnie ze względu na tematy jakie autor porusza ale uważam, że warto podejść do tego z dystansem. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej narażenie na oszustwa są właśnie osoby starsze.
Wnioskiem jaki nasuwa się nam po przeczytaniu książki, jest to, że należy być ostrożnym i nie być naiwnym bo często zdarza sie tak, że inni chcą nas wykorzystać.
Podsumowując, jest to lekka i przyjemna lektura, z barwnymi bohaterami, szczególnie babcia Matylda, którą od razu polubiłam, dużą dawką dobrego humoru i przede wszystkim wartką akcją. Naprawdę świetnie się bawiłam i mile spędziłam czas z książką.
Z całego serca polecam Wam poznać nowe oblicze Ryszarda Ćwirleja.
Ja czekam na kontynuację 🖤

Dziękuję @czwartastronakryminalu za możliwość przeczytania książki 🖤

Informacje dodatkowe o Niebiańskie osiedle:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2021-05-19
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce Niebiańskie osiedle

Kup książkę Niebiańskie osiedle

– Jak ty to robisz,że się nic nie zmieniasz?
– Normalnie, trzeba żyć i się konserwować. Znaczy trzeba pić i palić tak jak dawniej, nomoże odrobinę mniej. Ale przede wszystkim nie poddawać się, walczyć o swoje, a nie leżeć krzyżem w kościele.

Już nikogo nie słychać
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Już nikogo nie słychać

KRYMINAŁ RETRO NAJWYŻSZEJ KLASY! Listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o spodziewanej wizycie Piłsudskiego. Nad bezpieczeństwem Marszałka ma czuwać...

Granica możliwości
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Granica możliwości

Rok 1990 to początek nowej ery. Kończy się czas Polski Ludowej a zaczyna Polska demokratyczna. Ale ta zmiana nie dokonuje się bezboleśnie. Nikt jeszcze...