Niedoskonały

Tom 2 cyklu Kingdom of Martagon

Chyba każdy z nas zna piękną bajkę „Piękna i Bestia”, którą uwielbiają zarówno dzieci jak i dorośli. Autorki wspólnymi siłami stworzyły coś na wzór tej bajki, tylko bardziej współczesnego i realnego. Ich historia jest wspaniała, wciągająca, lecz też i smutna, chwyta czytelnika za serce, wstrząsa nim. Oczywiście są też momenty radosne, pełne szczęścia i humoru. Muszę pochwalić świetne dialogi oraz cięty jęzor głównych postaci, który powodował, że szczerzyłam zęby w uśmiechu.
Jest to kontynuacja książki „Nieosiągalny”, którą jeszcze nie poznałam, ale zapewniam, że nadrobię zaległości. Na szczęście można spokojnie zacząć od tego tomu, by w pełni zrozumieć o czym jest ta lektura. Oprócz baśniowego romansu, pisarki poruszyły ważny temat dotykający wiele rodzin a mianowicie niepłodność oraz adopcja. Przez to powieść jest współczesna, taka prawdziwa, z realnymi problemami. Współczułam bohaterom, chciałam ich wesprzeć duchowo i ubolewała nad ich niespełnionym marzeniem, by mieć wspólne maleństwo. Niestety takie jest życie i nie każdy dostaje to czego chce. Przyznam, że łezka zakręciła mi się w oku, ale nie tylko i z tego powodu.
Opowieść ta przybliża nam oszpeconego bliznami Simona, który po uratowaniu Olimpii, nie potrafi poradzić sobie z traumą. Wstydzi się swojego wyglądu i uważa za potwora. Izoluje się od najbliższych i przesiaduje w samotności. By tego uniknąć i ratować przyjaciela podsuwają mu lekarstwo w postaci Majki. Ta dziewczyna również jest po gorzkich przejściach. Zdradzona, upokorzona przez byłego chłopaka, boi się zaufać po raz kolejny mężczyźnie. Między tą dwójką mocno iskrzy, jest chemia, lecz czy coś z tego wyjdzie? Czy ich przeżycia staną im na drodze do szczęścia? Czy mają szansę być razem i stworzyć udany związek? Gdzie przepadła Majka i dlaczego?
Na te pytania i wiele innych odpowiecie sobie podczas czytania. Zapewniam, że ta pozycja jest świetna, lekka, pochłania się ją ekspresowo, można się przy niej cudownie odprężyć i zrelaksować. Zabawa jest przednia i nie ma szans na nudę. Miłośniczki, romantycznego, bajkowego romansu znajdą tu dla siebie idealną odskocznię od szarej codzienności.

Informacje dodatkowe o Niedoskonały:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-08-04
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Niedoskonały

Kup książkę Niedoskonały

Patrzyłam w jego piękne błyszczące oczy, marząc tylko o tym, aby zawsze patrzył już na mnie w ten sposób. Z pasją, żądzą, namiętnością i troską, które dla mnie tworzyły idealną wizję związku.

Dwie bajki
Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara0
Okładka ksiązki - Dwie bajki

Życie jak z bajki nie zawsze jest idealne... Na wieść o zaaranżowanym małżeństwie Layla ucieka z domu, by wyzwolić się spod władzy despotycznego ojca...

Nieosiągalny
Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara 0
Okładka ksiązki - Nieosiągalny

William nie jest mężczyzną w typie Olimpii. Wydaje się, że ich znajomość skończy się po jednym spacerze ulicami Torunia, ale William ma wobec dziewczyny...