Niemożliwa para

Główna bohaterka nazywa się Claudia, jest nastolatką i uczęszcza do prywatnej szkoły Prospect-Landower School for Girls.
Jej życie było raczej spokojne, chodziła do szkoły, pracowała w kanapkarni Pinky’s i w wolnych chwilach grywała w „Battle Quest” ze swoją najlepszą przyjaciółka- Zoe oraz bratem- Alexem.
Wszystko się zmienia gdy podczas jednej z imprez szkolnych Claudia jest przypadkowym świadkiem zerwania najcudowniejszej pary w szkole- Iris i Paige.
Iris, jako że jest wredną, sarkastyczną i nieznośną osobą, uważa, że Claudia specjalnie podsłuchiwała się ich zerwaniu i zaraz wszyscy się o tym dowiedzą.
Kilka dni później los bywa okrutny i Claudia wraz z Iris są połączone w pracy do wykonania wspólnego projektu, zadanie zawaliły, ale dziewczyna zależy na ocenie, wiec nauczycielka pozwala im na rekompensatę.
Dziewczyny muszę wziąć udział w przesłuchaniu do przestawienia „Snu Nocy Letniej”.
Iris dostaje poboczną rolę, a Claudia będzie pomagała przy tworzeniu kostiumów.
W drodze na casting Claudia poznała również Gideona.
Gideon to najpopularniejszy chłopak w szkole, jest wesoły, zakręcony a jego teksty często powalają słuchaczy z nóg.
Chłopak od samego początku jest zainteresowany Claudią.

Czy Claudia i Iris znajdą nić porozumienia?
Czy między Claudią a Gideonem zrodzi się jakieś uczucie?

Bardzo fajna książka.
Nie mogę stwierdzić, że historia przedstawiona w tej książce jest nad wyraz wyszukana, bo co to, to nie.
Historia jest dość przewidywalna i typowa jak na ya.
Mimo wszystko potrafiłam się wczuć w uczucia towarzyszące naszym bohaterom.
Czułam wraz z nim radość, złość i irytację.
W niektórych momentach napięcia kartkowałam kartki jak szalona.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Uznałabym tę lekturę idealną na lato, bo historia opowiedziana w niej jest lekka.
Nie ma w niej większych wybuchów i pościgów, ale to też jest fajne.

Ocenka: 8/10

Informacje dodatkowe o Niemożliwa para:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Foolish Hearts
Dodał/a opinię: Nanka_czyta

Zobacz opinie o książce Niemożliwa para

Kup książkę Niemożliwa para

Coś jakby magia
Emma Mills0
Okładka ksiązki - Coś jakby magia

Rozkoszna jak chrupiąca skórka świeżutkiego chleba, romantyczna jak zapach puszystych bułeczek, ciepła, optymistyczna historia o podążaniu za marzeniami...

Na drugim krańcu świata
Emma Mills0
Okładka ksiązki - Na drugim krańcu świata

Ta książka poturbuje cię emocjonalnie, zafunduje ci czkawkę ze śmiechu i odwodnienie od łez. Czytasz na własną odpowiedzialność! Siedemnastoletnia Sloane...