Niemożliwa para

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Foolish Hearts

Rozbrajająca historia o przyjaźni i miłości. Prawdziwa, szczera i śmieszna aż do bólu.

Gideon to gwiazda amatorskiego teatru, najpopularniejszy chłopak w szkole i autor najlepszych tekstów, jakie można usłyszeć z ust faceta. Charyzma aż od niego bije. Iris jest bogata, złośliwa i nieznośna. I niczym się nie przejmuje. Tymczasem Claudia poważnie podchodzi do nauki i przyjaźni, jest bardzo oddana rodzinie, uwielbia gry komputerowe i ciężko pracuje na swoje kieszonkowe. Wie, że na wszystko trzeba zarobić. Jak to możliwe, że z Gideonem zaczyna łączyć ją romantyczniejsza (i pełna śmiechu) miłość, a z Iris czuła (i pełna złośliwości) przyjaźń, ciężko wyjaśnić. Jedno jest pewne: ta historia jest tak intensywna, że przepełnia serca i kradnie je bezpowrotnie!

Tagi: bóg

Kup książkę Niemożliwa para

Opinie o książce - Niemożliwa para

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

Lubicie czytać młodzieżówki?
Jeżeli tak, to czego od nich wymagacie? Co w nich lubicie, a czego nie lubicie?

Osobiście lubię tego typu książki. Czasami przenieść się w czasy licealne jest fajnie...A jeszcze lepiej kiedy taka powieść ma dobry przekaz do młodzieży:-)

Tak właśnie było w przypadku książki "Niemożliwa para" Emmy Mills. Dziękuję tutaj wydawnictwu @mediarodzina za egzemplarz recenzencki tej rewelacyjnej powieści! Myślę, że jest to pozycja godna polecenia! :)

Po pierwsze: okładka. Może dla niektórych wydaje się zwyczajna...ale mnie urzekła😍 lubię proste, a zarazem takie "słodkie" okładki❤ Tak sobie myślę, że czasami chyba mam dosyć tych wszystkich okładek, gdzie są same gołe klaty, albo całujące się połnagie pary... przecież czasami okładka może nas zaczarować w inny sposób...

Po drugie: to nie jest zwyczajny, młodzieżowy romans. Tutaj mamy piękną historię o dorastaniu... o popełnianiu i naprawianiu błędów...o problemach nastolatków w szkole i w domu, o stosunkach międzyludzkich... naprawdę życiowe rozterki tych nastolatków mnie ujęły:)

Po trzecie: jest tutaj poruszony temat LGBT. Spotykam się z tym tematem w książkach coraz częściej :-) Czasami takie uświadamianie i przekaz jest potrzebny młodym ludziom. Może niektórych skłoni to do refleksji? Podobało mi się to w jaki sposób autorka przedstawiła miłość tych nastolatków:)

Po czwarte: lubiłam główną bohaterkę. Claudia dobrze się uczyła. Była rodzinna, przyjaźń była dla niej bardzo ważna no i miłość... nigdy jeszcze nie była zakochana. Aż w końcu pojawia się ON... Gideon. Chłopak, który jest najpopularniejszy w szkole.. Czy uda mu się zdobyć serce dobrej i poukładanej uczennicy jaką jest Claudia?
Koniecznie to sprawdźcie!

Po piąte: czytajcie!
Książka jest lekka, przyjemna, są w niej praktycznie same dialogi, a to jest ogromny plus!

Polecam :-)

Avatar użytkownika - Ew
Ew
Przeczytane:2021-08-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Niemożliwa para" Emmy Mills to historia o młodzieży i dla młodzieży, w której główną rolę odgrywa Claudia. Zupełnie zwyczajna nastolatka na co dzień zajęta nauką, a wieczorami grająca online w fabularną grę Battle Quest wraz z rodzeństwem i najlepszą przyjaciółką, Zoe. Jej życie byłoby idealne, gdyby nie fakt, że zmieniła szkołę na prywatną i aktualnie uczęszcza do Prospect-Landower School, gdzie ciągle próbuje się odnaleźć. Za namową mamy Claude idzie na imprezę, podczas jakiej zupełnym przypadkiem staje się świadkiem zerwania "najsłodszej" pary w szkole. Paige rzuca Iris, której wytyka m.in. egoizm i pragnienie, by stała się "lepszym człowiekiem".

Wścibstwo Claudii wychodzi na jaw, co Iris przyjmuje z ogromną wrogością. Na domiar złego na literaturze dziewczyny zostają przydzielone w parę w celu napisania referatu, a wskutek kolejnych zrządzeń losu obie trafiają do teatralnej grupy. Mają pomóc (lub zagrać rolę) w sztuce Szekspira Sen nocy letniej.

W międzyczasie Claude poznaje Gideona, jednego z najpopularniejszych i najbardziej charyzmatycznych chłopków w szkole, zacieśnia więź z Iris, która zaraża ją sympatią do boysbandu TION, oraz zdobywa kolejne poziomy w grze. Nowe przyjaźnie, może miłości, ukryte żale, małe kłamstewka oraz dużo emocji dopadną Claudię w najmniej spodziewanym momencie...

"Niemożliwa para" to przezabawna opowieść o dojrzewaniu i towarzyszących temu problemów. Emma Mills stworzyła świetną historię oraz wykreowała totalnie rozbrajającą główną bohaterkę, której wręcz nie dało się nie lubić. Fabuła nie należy do górnolotnych, ale wciąga i wydaje się idealna na luźne, leniwe popołudnie. "Niemożliwą parę" powinno czytać się dla relaksu i w celu poprawy humoru, co mogę zagwarantować.

Powieść przeznaczona stricte dla młodzieży porusza kilka interesujących wątków, ale pojawia się też parę schematów: najprzystojniejszy chłopak nagle zainteresowany główną bohaterką, wielkie-małe kłótnie, zdobywanie nowych przyjaciół, etc. Niemniej, historia naprawdę jest warta poznania przez wzgląd na nietuzinkowy, przeuroczy klimat.

W "Niemożliwej parze" czytelnicy nie znajdą mocnych dramatów, co jest bardzo realistyczne. No, nie oszukujmy się: wydarzenia bądź konflikty, których doświadcza się jako nastolatka/nastolatek, w rzeczywistości w większości wcale nie są ani trochę tragiczne. Młodzież nie zna jeszcze życia na tyle, by poznać jego gorzki smak, więc takie drobnostki często (i zupełnie niepotrzebnie) traktuje jak przysłowiowy koniec świata. Emma Mills w swojej powieści skupia się na pokazaniu prawdziwych relacji między bohaterami i stwarza im doskonałą sposobność, by mogli dorosnąć w spokoju.

"Niemożliwą parę" polecam bez wahania, ponieważ was rozczuli i rozbawi do łez - wiem to z własnego doświadczenia, bo kilkanaście razy dosłownie parskałam śmiechem, a raz nawet rzęziłam jak koń, co może potwierdzić mój narzeczony. :) Książka bogata jest w tony przeróżnych emocji, dzięki czemu wydaje się wyjątkowa. Z pewnością jeszcze wrócę do "Niemożliwej pary", by po raz kolejny móc doświadczyć tych uroczych, śmiesznych oraz do bólu realistycznych przygód Claude i reszty ekipy.

Na drugim krańcu świata
Emma Mills0
Okładka ksiązki - Na drugim krańcu świata

Ta książka poturbuje cię emocjonalnie, zafunduje ci czkawkę ze śmiechu i odwodnienie od łez. Czytasz na własną odpowiedzialność! Siedemnastoletnia Sloane...

Królewska rozgrywka
Melisa Łada