Nienasyceni

"Nienasycenie" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Karoliny Kaczyńskiej-Piwko. Niestety dla mnie spotkanie nie do końca udane, choć książka porusza jakże wiele aktualnych tematów, może okazać się bardzo życiowa, niemniej jednak styl autorki nie do końca do mnie przemawia. Język, którym się posługuje, jest dość wulgarny jak dla mnie i niestety często zdarzało mi się natrafiać na różnego rodzaju błędy, które jednak rzucały się w oczy.
Do sięgnięcia po ten tytuł zachęcił mnie intrygujący opis, który zdradza, że książka porusza bardzo aktualne tematy, tylko po przeczytaniu zastanawiam się, czy autorka nie chciała zamieścić po prostu zbyt wiele w jednym miejscu. Korupcja, władza, polityka, kościół, homoseksualizm, bezwzględność i kompletny brak zaufania. Te wszystkie problemy napotykamy w życiu bohaterów, już sami nie wiedząc kto mówi prawdę, a komu jedynie zależy na władzy i pieniądzach.
Policjantka i jej były partner służbowy, który odszedł z policji po tym, jak zamordowano jego żonę, a sprawę umorzono, postanawiają na własną rękę prowadzić śledztwo, gdy w grudniowe dni zaczynają dziać się rzeczy niespotykane. Znani politycy giną w okrutny sposób, a wszelkie ślady śledztwa prowadzą do nikąd. Trupów przybywa, a poszlak jak nie było, tak nie można ich nadal znaleźć. Komuś ewidentnie zależy na tym, aby wszystko zostało utajnione, a śledztwo ponownie umorzone bez jakichkolwiek wyjaśnień. Tylko, gdy policjant stracił już żonę, odszedł ze służby i w dalszym ciągu, mimo upływu dwóch lat, nie potrafi poradzić sobie ze stratą, znajdzie się jeszcze coś na czym może mu zależeć.
Dla mnie w książce nawarstwia się zbyt wiele problemów, władza, polityka, kościół, homoseksualizm i przede wszystkim pieniądze. Autorka pokazuje jak wiele ludzie są w stanie poświęcić dla pieniędzy. Działają, jakby byli pozbawieni jakichkolwiek skrupułów, nie zważając na niczyje dobro, nawet swoich bliskich. Bawią się w bogów i wymierzanie sprawiedliwości, aby tylko osiągnąć upragniony cel. Książka zdecydowanie porusza bardzo aktualne tematy, ale mi nieco brakowało w niej dialogów. Tych jest niewiele, a większość opowiedziana jest w formie narracji, która niestety do mnie nie do końca przemawia.
Myślę, że książka znajdzie szerokie grono odbiorców, bo tematyka może zainteresować czytelnika, niemniej jednak mi w niej czegoś brakowało.

Informacje dodatkowe o Nienasyceni:

Kup książkę Nienasyceni

Ciałość
Karolina Kaczyńska-Piwko 0
Okładka ksiązki - Ciałość

„Ciałość” to manifest, nie skarga. Opowieść, której końca nie znam, ciągle trwa. Trochę o tym, że mało wiemy sami o sobie, dopóki coś nie przyciśnie...

Nu pagadi, czyli młodzi, piękni, sfrustrowani
Karolina Kaczyńska-Piwko0
Okładka ksiązki - Nu pagadi, czyli młodzi, piękni, sfrustrowani

Dorosłość wyleczy cię z miłości. Jagodę i Saszę dzieli niemal wszystko. Ona przyjechała do Warszawy z małego Zalesia, prowadzi knajpę i spłaca kredyt...