Niepokorna księżniczka

Jasmina jest księżniczką zamkniętą w złotej klatce i to dosłownie. Niekochana, nie akceptowa, buntuje się jak tylko może, czym robi sobie jeszcze większe problemu. Po jednej z takich akcji, jej ojciec postanawia ją, wywieź do zaprzyjaźnionego królestwa, aby nie przynosiła mu więcej wstydu. Ma tu nabrać ogłady, uspokoić się, zacząć się zachowywać jak prawdziwa księżniczka. Tego chcą jej rodzice, jednak ona ma zupełnie inne plany. Ani myśli zmieniać swojego zachowania, pragnie naprawdę niedużo – wolności i prawa do spełniania marzeń. Jednak nawet to nie jest jej dane.
Jej ochroniarzem staje się Mason, mężczyzna oddany swojej pracy. Rozkapryszona księżniczka staje się jego zmorą, tym bardziej, kiedy ta próbuje go uwieść. Jednak mężczyzna zaczyna odkrywać drugą twarz Jasminy, tą niedostępną dla nikogo innego. Jak jest naprawdę? Jak potoczy się pobyt Jasminy w Martagonie? Co połączy ją oraz Masona?

„Niepokorna księżniczka” to trzeci tom z serii tym razem mamy współczesną wersję Aladyna i mnie się zdecydowanie ona podobała. Historia ciekawa, wciągająca, pełna namiętności, pikantnych scen, które potrafiły wywołać rumieńce na policzkach. Może i trochę przewidywalna, ale tym razem ani trochę to nie przeszkadzało, a przynajmniej mnie. To historia o młodej kobiecie, która pragnie wolności, miłości i spełniania własnych marzeń, jednak to, kim jest i to jakim tyranem jest jej, ojciec sprawia, że nie ma na to szans. Książkę czyta się bardzo szybko, osobiście nie mogłam się od niej oderwać, z niecierpliwością śledząc losy bohaterów i mocno im kibicując, aby odnaleźli, szczęści.

Główną bohaterką jest księżniczka Jasmina, młoda kobieta, która uważana jest przez wszystkich za krnąbrną, nieposłuszną, pyskata, a wręcz jędzowata. Może i taka jest jednak to tylko pozory, maska, którą zakłada, aby nie dać się całkowicie stłamsić, to jej sposób na bunt. To bohaterka, którą trzeba dobrze poznać, żeby ocenić.
Mason jest mężczyzną odpowiedzialny i sumienny, w końcu ma bardzo odpowiedzialną pracę, z której jest bardzo dumny. Służyć, chronić członków rodziny królewskiej to niemały zaszczyt. To bohater, którego polubiłam od razu, za tą jego cierpliwość, a potrzebował jej niemało, aby zapewnić ochronę Jasminie.

„Niepokorna księżniczka” to książka, która bardzo mi się podobała jak zresztą cały cykl Kingdom of Martagon. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Niepokorna księżniczka:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-02-02
ISBN: 9788328720343
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Niepokorna księżniczka

Kup książkę Niepokorna księżniczka

Święta w Port Moody
Małgorzata Falkowska0
Okładka ksiązki - Święta w Port Moody

Zimowa opowieść, która rozgrzeje Twoje serce jeszcze przed Gwiazdką. Serdecznie polecam! Beata Majewska Bajkowa, śnieżna sceneria miasteczka Port Moody...

Paleta marzeń. Zgubione szczęście
Małgorzata Falkowska0
Okładka ksiązki - Paleta marzeń. Zgubione szczęście

Nawet największe szczęście jest w stanie zniszczyć ktoś trzeci… Spokojne i pełne miłości życie Magdy, Alka i Poli zostaje gwałtownie przerwane...