Niepokorni. Chłopak znikąd

Tom 2 cyklu Niepokorni

"Chłopak znikąd" to druga część cyklu "Niepokorni". Poprzednią częścią byłam zachwycona, chociaż lektura jest dedykowana dla nastolatków, to mi osobiście bardzo się podobała. Ta część może już troszkę mniej.

Poznajemy dalsze losy Kacpra i Kamili. Chłopak zaczął rozumieć swój błąd, jaki popełnił odsuwając od siebie Kamilę aby ją chronić. Dzięki chwilowemu rozstaniu uczucie między tych dwojgiem młodych ludzi narasta, a oni nie mogą już wyobrazić sobie bez siebie życia. Chłopaka cały czas nawiedzają demony z przeszłości, jednak uczucie jakim darzy Kamilę i zaufanie wobec niej pozwalają Kacprowi chociaż w pewnym stopniu odciążyć go z tego ciężaru, który w sobie nosi.

Na tę część czekałam z wielką niecierpliwością. To właśnie w niej Kacper miał wyznać wszystkie swoje skrywane tajemnice. I nie tego się spodziewałam. Jestem lekko rozczarowana. Skrywając wielka tajemnicę myślałam, że to będzie coś wielkiego, jakiś element zaskoczenia. Jednak się przeliczyłam.

To co zauważyłam w tej części to również to, że bohaterowie stali się dla mnie jacyś tacy sztuczni i nierealni. Momentami kreacja bohaterów była przerysowana i ciężko było zaliczyć to do realizmu. "Chłopak znikąd" to dobra książka, ale w porównaniu z poprzednia częścią czuję lekkie rozczarowanie.

Informacje dodatkowe o Niepokorni. Chłopak znikąd:

Kup książkę Niepokorni. Chłopak znikąd

Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu
Anka Sangusz0
Okładka ksiązki - Niepokorni. Dziewczyna z ogrodu

Lubimy niegrzecznych chłopców, lubimy niepokorne dziewczyny, no nie? On – chłopak po przejściach, ona – zbuntowana przeciwko całemu...