Niepowszedni. Porwanie

ISBN: 978-83-7686-445-7
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: nataliasz221
Tom 1 cyklu Niepowszedni

Tytułowi Niepowszedni to młodzi ludzie, często dzieci, które posiadają jakiś dar. Między innymi potrafią uzdrawiać, inni w mgnieniu oka uczą się języków, inni potrafią wybitnie walczyć. Głównych bohaterów poznajemy kiedy to zostają porwani przez Łowców, którzy chcą ich sprzedać na Targach Niewolników. Jednak młodzi się nie poddają i cały czas szukają możliwości ucieczki. Każdy z nich ma inną moc, ale kiedy ze sobą współpracują są jeszcze silniejsi.
Całość akcji opiera się na ucieczce przed tymi złymi. Z góry wiadomo jak to się skończy. Jednak książka niesamowicie wciąga, czyta się ją szybko.
Nie byłabym sobą, gdybym nie pohejtowała: wątek miłosny jest słabo poprowadzony i nudny. Postaci są dość wyraziste, ale najbardziej polubiłam małą Wodniczkę. Skradła ona moje serce. Jeśli chodzi o tego złego - Welesa to jest to postać charyzmatyczna i dobrze wykreowana.
Najbardziej podobał mi się świat wykreowany przez autorkę. Jest dopracowany i niezwykle ciekawy.
Jeśli szukacie lekkiej fantastyki to polecam. Czy sięgnę po drugi tom? Raczej wątpie.

Kup książkę Niepowszedni. Porwanie

Zobacz opinie o książce Niepowszedni. Porwanie
Niepowszedni. W potrzasku
Justyna Drzewicka0
Okładka ksiązki - Niepowszedni. W potrzasku

Dalsze losy Niepowszednich. Weles zjawia się w Ferretum jako poseł i rzucając fałszywe oskarżenia, żąda ich wydania. Z pomocą zdrajcy z Kamiennych Kości...

Niepowszedni. Obława
Justyna Drzewicka0
Okładka ksiązki - Niepowszedni. Obława

Niepowszedni to dzieci obdarzone szczególnymi darami. Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup dla handlarzy ludźmi.   Nila...