Nieszczęście w szczęściu

"Nieszczęście w szczęściu" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, lecz o tyle niefortunne, że był to drugi tom serii przygód Tekli, której pech zdecydowanie nie opuszcza.
Poznajemy Tekken, która mieszka ze swoją przyjaciółką Dominiką. Obie są przebojowymi dziewczynami i mają dość niekonwencjonalne podejście do życia. Ich rytuały mające przynosić szczęście mogą w wielu osobach budzić zdziwienie i powodować, że dziewczyny są uważane za dziwactwa, a nawet za czarownice. Nie zraża ich to jednak do ciągłego palenia świec, czy nawet wieszania nad drzwiami butów pełnych gwoździ.
Tekla myśli, że w końcu szczęście się do niej uśmiechnęło. Wygrała pieniądze, dostała pracę, w której czuję się dobrze, znalazła wymarzonego faceta, aż tu nagle ktoś zepchnął ja ze schodów... Po zgłoszeniu incydentu na policję rozpoczynamy śledztwo, które ma pomóc wskazać winnego... Poznajemy perypetie Tekli, jej stosunki z współpracownikami i bliskimi.
Przygody są całkiem ciekawe, ale myślę że zdecydowanie fajniejsze okażą się dla tych, którzy poznali pierwsza część przygód Tekli. Są one ze sobą powiązane i wielu składowych trzeba podczas czytania się domyślać. Dlatego zdecydowanie polecam nadrobić pierwszy tom, przed sięgnięciem po ten tytuł.
Osobiście muszę przyznać, że książkę czyta się lekko i przyjemnie, ale nie do końca wpasowała się ona w mój gust. Główna bohaterka jest nieco roztrzepana, bardzo przewidywalna i nie do końca w moim guście. Drażniły mnie jej poczynania, brak zwrócenia uwagi na wydarzenia, którymi policja postanowiła zająć się tak skrupulatnie. Nieco mało dla mnie było wątku kryminalnego w tej komedii kryminalnej, której chyba bliżej do obyczajówki. Lekka, przyjemna, ale przewidywalna książka, a mój gust ostatnio pod tym względem wzniósł się nieco na wyżyny. Po wymagających książkach oczekuję jednak czegoś więcej , tak aby podczas czytania się nie budzić i nie rozwiązać całej zagadki od razu.
Autorka ma lekkie pióro i z pewnością jeszcze kiedyś sięgnę po jej książkę, ale kontynuacji przygód Tekli chyba nie będę czytała, bo sama bohaterka nie do końca przypadła mi do gustu.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Informacje dodatkowe o Nieszczęście w szczęściu:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-08-09
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Nieszczęście w szczęściu

Kup książkę Nieszczęście w szczęściu

Gdyby nie kosmetyczka i fryzjerka, byłabym wyblakła jak roczny paragon.

Życie kopie cię w dupę od najmniej spodziewanej strony.

Były sobie świnki trzy
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Były sobie świnki trzy

Bycie żoną swojego męża ma pewne zalety - pełne konto i nadmiar wolnego czasu. W zamian wystarczy tylko pilnować, by mąż nie zapominał, dzięki komu żyje...

Zbyt piękne
Olga Rudnicka0
Okładka ksiązki - Zbyt piękne

Zuzanna kupuje dom po okazyjnej cenie. Wie, że wymaga on sporych nakładów, ale na marzeniach się nie oszczędza. Nowy dom, nowa praca, nowe życie...