Niewygodny awans

Anita jest niezależną, ambitną kobietą i samotną matką. Mimo wielu przeszkód pracuje w prężnie rozwijającej się firmie i próbuje pogodzić obowiązki zawodowe z życiem prywatnym.

Całe jej życie zostaje wywrócone do góry nogami ,gdy na skutek zbiegu okoliczności dostaje propozycję nie do odrzucenia.

Z dnia na dzień musi zacząć pełnić obowiązki prezesa przedsiębiorstwa dla którego do tej pory była kierownikiem jednego z działów.

Całą sytuację komplikuje również pojawienie się nowego dyrektora, który ma pomóc prezes Sokołowskiej.

Już pierwszego dnia okazuje się,że ta współpraca nie będzie należała do łatwych..

"Niewygodny awans" to debiut Agnieszki Świrgoń.

Na uwagę zasługuje z pewnością fakt,że autorka świetnie orientuje się w sposobie funkcjonowania korporacji. Wszystkie detale tworzące klimat środowiska zawodowego bohaterów są opisane w sposób bardzo szczegółowy dzięki czemu czytanie książki jest ciekawym doświadczeniem, powieść pokazuje, że kobieta o silnym charakterze może odnaleźć się w męskim środowisku i udowodnić, że sobie poradzi.

Innym aspektem powieści który warto poruszyć jest niemiecka organizacja i kultura pracy, oraz mentalność ludzi żyjących w Niemczech.

Bardzo lubię czytać romanse, ponieważ każdy z nich jest inny i pozwala poznać warsztat pisarski ich autorów.

Stephan i Anita są ludźmi z krwi i kości,autentyczni i niedoskonali. Stephana zresztą trudno nie polubić. Jest czuły, pełen empatii i zrozumienia.

W powieści widać, że autorka miała wiele ciekawych pomysłów na wątki, stworzyła swojej bohaterce bardzo ciekawą i bolesną przeszłość, a na jej drodze postawiła wielu nie zawsze dobrych ludzi, jednak to czego kobieta doświadczyła w życiu.. cóż to naprawdę ciężki kaliber.

Jedyny minus to przynajmniej w moim odczuciu jest to,że część naprawdę obiecujących momentów zostało nieco spłaconych, brakuje mi nieco opisów wzajemnej bliskości dwójki głównych bohaterów, być może sceny łóżkowej .

Mimo wszystko lektura była lekka, przyjemna. Książkę czyta się bardzo szybko i jest dobrym wyborem jeśli szuka się oderwania od cięższych historii. Sprawdzi się też w jesienne wieczory z herbatką i kocykiem.

Na pewno sięgnę po drugą część powieści by przekonać się jaki jest ciąg dalszy tej opowieści.

Informacje dodatkowe o Niewygodny awans:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-09-16
Dodał/a opinię: KamaZ03

Zobacz opinie o książce Niewygodny awans

Kup książkę Niewygodny awans