Nieznajoma

Wydawnictwo Burda ma rękę do dobrych thrillerów, ostatnio zachwycałam się „Poza kontrolą”, a dziś urzekła mnie „Nieznajoma”. Główne bohaterki obu książek łączy epizod romansu z dużo młodszym mężczyzną i w obu przypadkach nie kończy się to dobrze...

Autorka wplata w fabułę nie tylko elementy zdrady, intrygi i kłamstw. Pojawia się też tajemniczy stalker i zagadkowi sąsiedzi, a ciąg zaskakujących zdarzeń i decyzji bohaterów prowadzi ostatecznie do tragedii. I tu się dopiero zaczyna prawdziwa akcja.

Tak jak pierwsza część nieco mnie ukołysała swoim tempem i uśpiła czujność, tak druga porwała niczym huragan, który ucichł dopiero z ostatnią stroną. Nie przeszkadzało mi nawet to, że fabuła momentami zbaczała na peryferie absurdu. Po prostu świetnie mi się czytało i mimo wytypowania kilku podejrzanych nie udało mi się odgadnąć winnego, autorka okazała się być górą.

Naprawdę dobry thriller psychologiczny, choć nie każdemu przypadnie do gustu zamiłowanie głównej bohaterki do wina  i twisty w typowo amerykańskim stylu.

Informacje dodatkowe o Nieznajoma:

Wydawnictwo: Burda Książki