Nightfall

Tom 4 cyklu Devil's Night

"Więźniowie niekiedy tak bardzo przyzwyczajają się do pobytu za kratami - gdzie mają przecież dach nad głową, zagwarantowane wyżywienie i codzienną rutynę - że wyjście na wolność wywołuje u nich lęk. Łatwiej było im niekiedy zaakceptować znajomą beznadzieję niż dającą nadzieję niepewność."

Emory Scott zostaje porwana i trafia do miejsca Blackchurch, więzienie dla bogatych chłopców. W luksusowym domu z daleka od społeczeństwa jest pięciu facetów a jednym z nich to Will chłopak, który nienawidzi Emory, chłopak który ją kiedyś kochał.
Will chłopka który po wyjściu z więzienia zaczął pić i ćpać, zaczął przynosić wstyd swojemu dziadkowi senatorowi i został zesłany do luksusowego więzienia, Jak się okazało Blackchurch była dla niego wybawieniem ale też przystanią w którem mógł odpocząć do czasu aż w swojej oazie spotkał osobę, którą nienawidził, chciał o niej zapomnieć. Dwie osoby które kiedyś się kochały a teraz nienawidzą spotkały się w miejscu gdzie nie obowiązują reguły, w miejscu gdzie władzą jest samiec Alfa, w miejscu gdzie Will stał się potulnym barankiem pozwalającym na bicie poniżanie swojej osoby. Czy Emory zdoła uciec z miejsca które otoczone jest lasem i dzikimi zwierzętami? Czy zdoła przetrwać wśród pięciu chłopaków którzy dawno już nie widzieli kobiety? Czy Will będzie zdolny zemścić się na swojej "przeszłości" czy jednak go ktoś uprzezi?

Nightfall książka, która podzielona jest na teraźniejszość i przeszłość. Poznając sytuację w Bluckchurch poznajemy równocześnie historię Willa i Emory za czasów szkoły? Autorka prowadzi nas po nitce do kłębka pokazuje wszystkie wydarzenia, okoliczności które spotkały te dwie osoby, które się pokochały, a później znienawidziły. Jednocześnie widzimy już "dorosłych" Wila i Emory którzy krążą koło siebie w miejscu odizolowanym od społeczeństwie, w miejscu gdzie nie tylko oni są zagrożeniem.

Co do historii Jeźdźca i szarej myszko mam mieszane uczucia. Will jedyny z jeźdźców był tym dobry i pozytywnym, dlatego ta historia może nie jest aż tak drastyczna i mocna. A może ja już się przyzwyczaiłam do pióra Penelope dlatego Nightfall mnie już nie szokuje.

Nightfall bardzo dobre zakończenie historii Jeźdźców, smaczne z dreszczykiem emocji ale bez fajerwerków,

Informacje dodatkowe o Nightfall:

Kup książkę Nightfall

Birthday Girl
Penelope Douglas0
Okładka ksiązki - Birthday Girl

JordanPrzygarnął mnie, gdy nie miałam dokąd iść. Nie wykorzystuje mnie, nie rani ani o mnie nie zapomina. Nie traktuje tak, jakbym była niczym. Nie bierze...

Prawie nigdy
Penelope Douglas0
Okładka ksiązki - Prawie nigdy

Nowelka ze świata serii „Fall Away”. Wydaje się, że nikt tak naprawdę nie rozgryzł Quinn Caruthers. Szczególnie jej bracia Jared, Madoc oraz...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;