Nora, tego nie ma w scenariuszu

„Miłość to nie jest coś, na co musisz zasłużyć”
Główną bohaterką książki „Nora, tego nie ma w scenariuszu” autorstwa Annabel Monaghan jest tytułowa Nora i to z jej perspektywy poznajemy całą historię. Z dnia na dzień mąż opuszcza ją, a ona zostaje sama z dwóją dzieci. Zawodowo zajmuje się pisaniem scenariuszy. Są to zwykle romantyczne, cukierkowe opowieści. Tym razem postanawia opisać swoje życie, tu nie będzie jak dotąd happy endu. Ekipa filmowa postanawia wykorzystać klimatyczny stuletni dom kobiety i nakręcić tam kilka scen. Po zakończeniu zdjęć znany aktor, odgrywający główną rolę – Leo, prosi właścicielkę o możliwość zatrzymania się u niej na tydzień, aby móc odpocząć od światła kamer i blichtru fleszy. Czy ten krótki czas sprawi, że serca obojga zabiją mocniej? Co doprowadzi do wielomiesięcznego urwania ich kontaktu?
„Nora, tego nie ma w scenariuszu” to ciepła historia w sam raz na jeden wieczór. Początkowo wydaje się zwykłym romansem, jakich wiele, ale im bardziej zagłębiamy się w fabułę, odkrywamy jej głębsze przesłanie. Nora to kobieta sukcesu, zaradna, jest oddaną matką, która dla dobra dzieci uczyni wszystko. Mimo swojego zorganizowania w pracy i w domu nie potrafi uporządkować własnego życia uczuciowego. Leo zdaje się mieć wszystko – sławę, pieniądze, wspaniałą rodzinę, jednak czegoś mu w tym wszystkim brak.
Autorka operuje lekkim i przyjemnym piórem, co sprawia, że książkę czyta się w zaskakująco szybkim tempie. Opisy małego miasteczka dodają książce niewątpliwego uroku.
Lektura ta wywołała we mnie sporo refleksji na temat tego, jak niewiele potrzeba, by sprawić drugiej osobie radość, jak bardzo proste gesty mogą wpłynąć na nasze relacje z innymi. Życie nie zawsze jest kolorowe, a historia ta pokazuje, że nawet w trudnych chwilach można znaleźć pozytywne aspekty i czerpać z nich przyjemność i siłę. Najważniejsze, by nigdy się nie poddawać i nie rezygnować ze swych marzeń, bo one bez naszego udziału same się nie spełnią.

Informacje dodatkowe o Nora, tego nie ma w scenariuszu:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2023-07-26
Tytuł oryginału: Nora Goes Off Script
Tłumaczenie: Paulina Pietrzyk
Dodał/a opinię: milbookove

Tagi: Annabel Monaghan komedia romantyczna beletrystyka nora tego nie ma w scenariuszu

Zobacz opinie o książce Nora, tego nie ma w scenariuszu

Kup książkę Nora, tego nie ma w scenariuszu

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;